Dorota Koziara zaprojektuje dla nas linię lamp

Nawiązaliśmy współpracę z Dorotą Koziarą. Światowej sławy projektantka stworzy dla nas kolekcję lamp, które zostaną wykonane w technologii LED z użyciem modułów najnowszej generacji. Ideą projektu jest połącznie magii światła z wysokoenergooszczędnym systemem oświetleniowym.

Współpraca z projektantką jest częścią naszej strategii, w której stawiamy na połączenie innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań technologicznych z designem z najwyższej półki. Dorota Koziara zaprojektuje dla nas kolekcję lamp o różnym przeznaczeniu, które będą tworzyć spójną linię projektową. Premiera planowana jest na marzec 2023 roku.

Uważam światło za najbardziej magiczne zjawisko. To ono wydobywa kształty, buduje atmosferę i pozwala na poznawanie świata, w którym żyjemy. Marka Lena Lighting zaprosiła mnie do współpracy i bardzo cieszę się, że razem będziemy tworzyć produkty, które pomogą Państwu w oświetlaniu codzienności. Dorota Koziara

Dorota Koziara

Designer, artysta, architekt wnętrz, art dyrektor, kurator wystaw.

Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan. W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla przodujących w dziedzinie designu firm takich jak Alessi, Swatch, wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje między innymi dla takich firm jak Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Velab, Tubądzin, Krono, Almi Decor, Tatuum, Christian Dior i wiele innych.

Dorota Koziara do tematów projektowania podchodzi szeroko, będąc projektantem zajmuje się też promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyką designu. Od lat jest też kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na polu międzynarodowym, wśród najważniejszych „Real Industry Future Classics Comforty” Temporary Museum For New Design Superstudio Piu, Mediolan Salone del Mobile 2011, „Polish Design – Design from Wielkopolska” Salone del Mobile 2012, „Polish Design” Salone del Mobile 2013, Downtown Design Dubai 2013, „ Mendini ” Muzeum Narodowe oraz Kulczyk Foundation w Poznaniu 2004 oraz w 2014 „ Mendini ”, Wrocław Europejską Stolicą Kultury w Galerii Neon oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, „Polish Design – Tomorrow is Today” – Salone del Mobile 2017, Milano. Jej prace zostały zaprezentowane na licznych wystawach w Polsce i zagranicą między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio, Zurychu. Laureatka w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim „Third Millenium” we Włoszech za instalacje „12 Angeli” w Toskanii, Włochy.

W 1998 opracowała część dramaturgii i scenografii do spektaklu „70 Angels on the Facade” w reżyserii Roberta Wilsona dla Piccolo Teatro w Mediolanie. Pierwszy w świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania z okazji 70-lecia najstarszego na świecie w dziedzinie projektowania pisma Domus.

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.