COMPACT LED N nowa natynkowa lampa kompaktowa

compact n ban pl

COMPACT LED to rodzina opraw kasetonowych o szerokim zakresie mocy, typów elementów optycznych/kloszy oraz sposobów montażu. Wprowadzona kilka miesięcy temu wersja oprawy COMPACT LED P przeznaczona do montażu w sufitach modułowych 600x600 zyskała uznanie zarówno inwestorów jak i wykonawców. W tym miesiącu oferta została poszerzona o wersję COMPACT LED N do montażu natynkowego.

Oprócz eleganckiego wzornictwa, cechą która przyczyniła do zdobycia przychylności inwestorów oraz pozwoliła odnieść sukces rynkowy jest wysoka efektywność ( klasa energetyczna A+) zapewniająca bardzo niskie zużycie energii i minimum 50% oszczędności. Energooszczędność jest efektem ponad 20 letniego doświadczenia inżynierów Lena Lighting w projektowaniu profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych opartych na diodach LED oraz zastosowania paneli LED GO! wyposażonych w najnowsze dostępne komponenty/technologie zapewniających długotrwałą i bezawaryjną pracę lampy COMPACT LED dostępne są w mocach 32, 36, 50W, a maksymalny strumień świetlny to 5700 lumenów.

Już najniższa moc – 32W zapewnia ilość światła odpowiadającą tradycyjnym oprawom świetlówkowym, dotychczas popularnie stosowanym w sufitach kasetonowych o mocy 4 x 18W. Zastosowanie oprawy COMPACT LED 32W w miejsce oprawy świetlówkowej 4x18W redukuje pobór mocy o 40W. Pozwala to na zaoszczędzenie ok. 40 zł w skali roku na jednej oprawie zamontowanej w biurze przy średniej pracy oprawy 2 000 godzin/rok. Zintegrowane, trwałe (50 000 h) źródło światła w postaci panelu LED GO! eliminuje również koszt zakupu i wymiany świetlówek.

Emitowane przez oprawę miękkie światło w połączeniu z niskim stopniem olśnienia (UGR<19) zapewnione dzięki zastosowaniu specjalnych kloszy rozpraszających (opalowych lub pryzmatycznych), zapewnia wysoki komfort pracy w oświetlanych pomieszczeniach. Dostępne są dwie barwy światła: biała – 4000K i ciepła – 3000K, a współczynnik oddawania barw CRI > 80 gwarantuje spełnienie obecnie obowiązujących norm oświetleniowych.

Zaletą tych opraw jest prosty i szybki montaż. Waga w przypadku wersji do sufitów modułowych wynosi tylko 1,9kg, i 2,3 kg w przypadku wersji natynkowej. Pozwala to na redukcję ilości zwiesi oraz prosty beznarzędziowy i jednoosobowy montaż - co wydatnie przekłada się na przyspieszenie jak i potanienie procesu oddawania budynku do eksploatacji.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.