icon polandPrzedstawiciele
handlowi i inwestycyjni


Produkty Lena Lighting S.A. dostępne są w hurtowniach elektrotechnicznych oraz w sieciach marketów technicznych na terenie całego kraju.

Aby uzyskać bliższe informacje dotyczące dystrybucji i cen prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.


Oprawa IP65 Produkty elektryczne posiadają wiele istotnych oznaczeń. Jednymi z nich są te, które stosuje się do oceny stopnia ochrony i szczelności produktu. Oprawa IP65 w przypadku oświetlenia dotyczy lamp hermetycznych posiadających konkretne parametry kwalifikujące je do zastosowania w określonych warunkach przemysłowych. Do szkodliwych czynników mogą tu więc należeć zarówno zmienne warunki atmosferyczne, jak i wilgoć, pył oraz kurz. Sam przedrostek IP to skrót od angielskiego określenia International Protecting Rating.

Oprawa IP65 posiada jednak również oznaczenie liczbowe składające się z dwóch cyfr. Warto zatem wiedzieć, że każda z nich traktowana jest osobno i stanowi nośnik odrębnych informacji na temat konkretnych norm bezpieczeństwa i szczelności danego produktu elektrycznego. W przypadku pierwszej liczby mamy do czynienia ze współczynnikiem zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami oraz dostępem ludzi i zwierząt. Druga wartość określa poziom ochrony przed działaniem wody.

Czego zatem można się spodziewać po hermetycznej oprawie IP65? Interpretując spełniane przez nią normy bezpieczeństwa oraz ochrony, mamy pewność, że:
  • posiada ona odpowiednią budowę oraz zabezpieczenie części elektrycznych, aby całkowicie wykluczyć uszkodzenie źródła światła na skutek wpływu kurzu i pyłu oraz zapobiegać zagrożeniu wynikającemu z dotknięcia elementów niezabezpieczonych drutem (dane te zostały przypisane do pierwszej liczby, czyli 6),
  • oprawy nie jest w stanie uszkodzić strumień wody o intensywności do 12,5 l/min, niezależnie od tego, czy został on skierowany pośrednio, czy bezpośrednio na taką lampę przemysłową.
  • Dodaj do ulubionych