icon polandPrzedstawiciele
handlowi i inwestycyjni


Produkty Lena Lighting S.A. dostępne są w hurtowniach elektrotechnicznych oraz w sieciach marketów technicznych na terenie całego kraju.

Aby uzyskać bliższe informacje dotyczące dystrybucji i cen prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.


Oświetlenie zewnętrzne jest konieczne do normalnego funkcjonowania po zmroku. To szczególnie istotna sprawa w Polsce, ponieważ żyjemy w klimacie, w którym przez większość roku zachód słońca zaczyna się stosunkowo wcześnie. Dzisiejsze czasy pozwalają na niemałą dowolność w tym zakresie, dlatego warto się zastanowić, jakie lampy zewnętrzne sprawdzą się najlepiej.

Optymalnie zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne jest bardzo ważne. W przypadku wielu instytucji jest warunkowane przez różne normy prawne, jednak zawsze ma jeden cel – zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo osobom, które poruszają się po danej przestrzeni. Żyjemy w czasach, w których coraz częściej zwraca się uwagę na ekologię i porusza się tematy dotyczące zagrożeń dla środowiska. Z tego powodu warto wybrać energooszczędne lampy na zewnątrz wykorzystujące żarówki LED.

Dlaczego oświetlenie zewnętrzne powinno bazować na żarówkach LED? Jest to związane z ich energooszczędnością. Technologia LED cechuje się rekordową skutecznością świetlną, co oznacza, że żadna inna żarówka nie wyemituje więcej lumenów przy identycznym poborze energii elektrycznej. Starsze odpowiedniki potrzebują około pięć razy więcej prądu! Dochodzi do tego spora żywotność, dzięki czemu wymiany żarówek nie muszą odbywać się często. Jednak nie same żarówki są istotne. Oświetlenie zewnętrzne wymaga użycia profesjonalnych opraw. Jest to związane z koniecznością ochrony urządzeń przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, zapylenie, skrajne temperatury. Nierzadko chodzi także o udaroodporność, dzięki czemu lampy zewnętrzne są bardziej odporne na możliwe uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku np. aktów wandalizmu.

Oświetlenie zewnętrzne może być montowane w różnych miejscach. W naszej ofercie znajdują się na przykład modele, które będą odpowiednie dla dróg publicznych i prywatnych. Oznacza to, że lampy na zewnątrz Lena Lighting spełniają wszelkie potrzebne normy. Obliczenia pokazują, że modernizacja oświetlenia drogowego znacznie zmniejsza wydatki danego podmiotu na energię elektryczną.

Wyróżnia się także oświetlenie zewnętrzne stosowane w przypadku parkingów i innych obiektów, takich jak magazyny polowe itd. W tych przypadkach normy nie są tak rygorystyczne, jednak nadal potrzebne jest wykorzystanie na tyle efektywnych opraw, by użytkownicy mogli poruszać się po danym terenie komfortowo. Uznaje się, że należy dążyć do jednolitego pokrycia światłem powierzchni. Dlaczego? Kiedy oświetlenie zewnętrzne nie jest równomierne, to ludzkie oko musi cały czas dostosowywać się do panujących warunków, co nie tylko zmniejsza komfort, ale może też prowadzić do pogłębiania się wad wzroku. Dobrym dodatkiem są czujniki światła, które będą samoczynnie włączać żarówki, kiedy nastanie zmrok.

W naszej ofercie można znaleźć także oprawy, które nie są montowane na stałe, ale doskonale sprawdzają się na placach budowy. Wyróżniają się wysoką skutecznością świetlną i dobrym współczynnikiem oddawania barw, a do tego można je z łatwością przenosić w różne miejsca i tworzyć linie świetlne zależnie od własnych preferencji. Na uwagę zasługuje także ich niska waga i możliwość montażu w dowolnym miejscu, na przykład za pomocą opasek uciskowych, magnesów, śrub itd.

Oświetlenie zewnętrzne nie zawsze ma te same funkcje. W naszej ofercie można bowiem znaleźć oprawy, które są przeznaczone dla architektów przestrzeni. Chodzi na przykład o zaakcentowanie bryły budynku nocą. Szeroki asortyment pozwala wybrać odpowiednią moc, kolor oraz sposób montowania takowych produktów. Czasami są to lampy zewnętrzne umieszczane w podłożu, na podłożu, a także instalowane na ścianach itd. To spora dowolność, dzięki czemu można uzyskać niemal dowolny efekt, a jedynym ograniczeniem jest pomysł projektanta.

Dzięki naszym produktom oświetlenie zewnętrzne daje nie tylko komfort, ale jest też oszczędne, bezpieczne. Nie ulega uszkodzeniom przez czynniki pogodowe obrażenia fizyczne, a do tego posiada nowoczesne wzornictwo.
  • Dodaj do ulubionych