Jak działają lampy Bakteriobójcze?

W dobie pandemii posiadanie lamp bakteriobójczych może pozwolić nam na bezpieczeństwo, komfort i eliminowanie chorób. Stosowane najczęściej w szpitalach i innych placówkach medycznych, biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy nawet w domu pozwalają nam skutecznie walczyć z wirusami.

Podwójna rola lampy wirusobójczej

Żeby odpowiedzieć na pytanie jak działa lampa bakteriobójcza, trzeba najpierw wyjaśnić po krótce na czym polega promieniowanie UVC. Uszkadza ono łańcuchy DNA oraz RNA i w ten sposób skutecznie je niszczy. To jedna z najlepszych metod dezynfekcji powietrza. Promieniowanie UVC skutecznie usuwa wszelkie wirusy, grzyby, pneumokoki, bakterie i pleśń. Trzeba jednak uważać, ponieważ promieniowanie to szkodzi również ludziom, dlatego najbezpieczniejsze są lampy wirusobójcze, które posiadają zabezpieczenia przed otwarciem, a ich budowa pozwala na skuteczne i bezpiecznego dla ludzi oczyszczanie powietrza.

Pandemia pokazała nam wszystkim, że lampy bakteriobójcze sprawdzą się każdym miejscu: w obiektach użyteczności publicznej jak np. szkoły, przychodnie, hotele lub restauracje, w biurach czy nawet prywatnych domach. Często są wykorzystywane przez lekarzy w szpitalach i innych placówkach medycznych.

Lampy bakteriobójcze mają dwa zastosowania:

  • dezynfekcja powietrza - można ich używać w obecności ludzi. Lampy mają specjalną osłonę, dzięki której promieniowanie nam nie zaszkodzi.
  • dezynfekcja powierzchni - zdejmujemy osłonę lampy i już w ciągu 15 minut większość bakterii w pomieszczeniu zostaje wyeliminowana. Czas kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń wynosi 2 godziny. Musimy jednak pamiętać, o szkodliwości promieniowania UVC. Podczas dezynfekcji powierzchni należy wyjść z pomieszczenia.

Jak działają lampy bakteriobójcze

Jako jeden z wiodących producentów oświetlenia, dzięki produkcji lamp ze światłem UV-C włączyliśmy się w walkę z pandemią i patogenami. Stworzyliśmy lampy bezpieczne, spełniające wszelkie normy i przede wszystkim skuteczne. Ich działanie polega na przepływie powietrza. Zostaje ono najpierw zasysane do środka lampy, następnie zostaje naświetlone światłem UV-C i po dezynfekcji zostaje wyparte z powrotem do pomieszczenia. Bakterie i wirusy skutecznie zostają zniszczone.

Lena Lighting lampa bakterio i wirusobójcze

W odpowiedzi na stale rosnące potrzeby rynku, nieustannie udoskonalamy nasze produkty. Tworzymy alternatywne wersje. Zgodnie z zapotrzebowaniem w swojej ofercie posiadamy lampy przenośne, które można z łatwością przestawić i w razie potrzeb oczyścić każde pomieszczenie. Ich zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla ludzi , oszczędność i ekologia. Nie zużywamy drogich środków chemicznych, które szkodzą środowisku i nam, kiedy je wdychamy np. podczas sprzątania.

O skuteczności lamp bakteriobójczych można przekonać się wchodząc do szpitali, hoteli czy restauracji. Coraz częściej można spotkać je również w biurowcach, gdzie praca zdalna w większości jest niemożliwa, a pracodawca musi zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.