Jaki naświetlacz LED na statywie wybrać?

Naświetlacze LED są uniwersalnymi oprawami, które możemy wykorzystać zarówno na placu budowy, jak i w warsztacie czy w placówkach publicznych.

Należy jednak pamiętać, aby dostosować parametry świetlne do funkcji jakie lampy mają pełnić w danej przestrzeni. Warto również umiejscowić naświetlacz LED na statywie, co zwiększy jego zasięg działania, a także pozytywnie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Jaki naświetlacz LED zatem wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze naświetlacza LED?

W trakcie wyboru naświetlaczy warto zwrócić szczególną uwagę na ich możliwość montażu na statywie. Wybór ten wiąże się z komfortem i bezpieczeństwem w pracy – naświetlacz można ustawić w dowolnym miejscu, regulować jego kąt nachylenia i wysokość, dzięki temu zwiększy się także jego zasięg działania. W szerokiej ofercie na rynku znajdziemy lampy, które potrzebują bezpośredniego źródła zasilania, ale i takie, które wyposażone są w akumulator. Na te ostatnie warto się zdecydować, kiedy wiemy, że nie będziemy mieć dostępu do energii elektrycznej oraz kiedy pracujemy w trudnych warunkach, które mogą nas tego prądu pozbawić.

Wiedząc, że naświetlacze LED będą stosowane na zewnątrz, przy zakupie warto kierować się ich wysoką trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem będzie wyposażenie naświetlacza w czujnik ruchu. Pozwoli to na zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych oraz obniżenie rachunków za prąd. Takie oprawy najlepiej zamontować nad bramami wjazdowymi lub głównymi wejściami.

Dlaczego warto zdecydować się na naświetlacze LED? Wykazują one wysoką wytrzymałość i są energooszczędne. Wyróżnia je również ich uniwersalność w zastosowaniu oraz długa żywotność. Czas pracy naświetlaczy LED jest nieporównywanie dłuższy od tradycyjnych halogenów.

Jaki naświetlacz LED wybrać i jaki statyw do niego dobrać?

Statywy FUTURE STAND od Lena Lighting umożliwiają swobodny i szybki montaż. Dzięki uniwersalnemu uchwytowi Click Head nie musimy montować lampy przy użyciu narzędzi i możemy dostosować kierunek oświetlenia w zależności od potrzeb. Solidna konstrukcja  statywu sprawia, że razem z naświetlaczem sprawdzi się  również w trudnych warunkach np. na placach budowy czy w warsztatach.

 Na placu budowy i  warsztacie świetnie sprawdzą się lampy z serii MAGNUM od Lena Lighting. Szczególną uwagę warto zwrócić na MAGNUM BATTERY. Bezprzewodowa, zasilana akumulatorem, gwarantuje stabilne i równomierne oświetlenie kierunkowe. Ponadto, istnieje możliwość zwiększenia komfortu oraz zakresu działania tej lampy, poprzez jej montaż na specjalnie do tego przeznaczonym, wyżej opisanym  statywie.

Lampa MAGNUM FUTURE LED to z kolei lekki i kompaktowy naświetlacz LED wykonany z wytrzymałych materiałów, odpornych na uderzenia. Antyodblaskowy klosz przepuszcza nawet do 80% światła emitowanego przez diody LED. Jego mały rozmiar daje swobodę w transporcie i montażu. Oprawę można doposażyć w statyw FUTURE STAND, który pozwoli doświetlić nawet najciemniejsze zakamarki na budowie czy w warsztacie.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.