Dwa Red Dot’y dla naszych produktów

Dwa Red Dot’y dla naszych produktów

Świętujemy wielki sukces. Nasze produkty zdobyły aż dwie nagrody Red Dot. „Oscary designu” przyznano naszym lampom: Sizzano oraz UV-C Sterilon Flow Premium. Red Dot Design Award to najważniejsza nagroda w świecie designu, która jest symbolem przynależności do grona liderów wzornictwa.

Jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu. Zdobycie dwóch Red Dot’ów jest dla nas potwierdzeniem, że sposób w jaki myślimy o designie spotyka się z uznaniem ekspertów. Bardzo dziękujemy jury Red Dot Design Award, że to dostrzegło i postanowiło nagrodzić nasze produkty. Oba wyróżnione projekty zostały stworzone przez Jakuba Zarzyńskiego – młodego, zdolnego twórcę z Poznania, z którym ściśle współpracujemy.

W Lena Lighting przyjęliśmy ambitną strategię łączenia wysoce energooszczędnej technologii z designem z najwyższej półki. Pracujemy z uznanymi i niezwykle utalentowanymi projektantami, nieustannie rozwijamy nasz dział wzornictwa oraz inwestujemy w najnowsze technologie.  Wiemy, że oświetlenie LED przynosi światu duże korzyści w postaci oszczędności zużycia energii elektrycznej, a ludzie chcą otaczać się pięknymi i funkcjonalnymi przedmiotami. Postanowiliśmy więc tworzyć lampy, które łączą w sobie te dwie wartości. Zaawansowana technologia LED, inteligentne systemy zarządzania oświetleniem i bardzo dobre wzornictwo to nasze obecne kierunki rozwoju.

Sizzano

Sizzano, zaprojektowana przez Jakuba Zarzyńskiego to nowoczesna lampa z pierwiastkiem klasycyzmu. Efektem tego połączenia jest ciekawa forma, która odzwierciedla świeże i awangardowe podejście projektanta do wzornictwa.

Lampa powstała z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Może pełnić funkcję oświetlenia ogólnego lub rozświetlać przestrzeń światłem ambientowym, kreującym nastrój w pomieszczeniu. Delikatny w odbiorze wizualnym i zarazem bardzo wytrzymały uderzenioodporny klosz to podstawowy element dekoracyjny tej lampy. Otulony kołnierzem prezentuje się elegancko i nadaje wnętrzu prestiżu. Miękkie światło, które emituje lampa rozkłada się równomiernie na kloszu, jest przyjazne dla ludzkiego oka i nie powoduje efektu olśnienia.

Sizzano oferowane jest w dwóch rozmiarach. W większym osiąga imponujące 970 mm średnicy.

Dostępne jest w różnych wariantach kolorystycznych, które pozwalają odzwierciedlić indywidualny styl przestrzeni, podkreślić osobowość użytkowników oraz inspirować do tworzenia wyjątkowych świetlnych aranżacji. Projektant przewidział również wersje lampy ze sterowaniem DALI, regulującym natężenie światła. Lampy z rodziny Sizzano są energooszczędne i przyjazne środowisku

UV-C Sterilon Flow 72W

Lampa, która dzięki wykorzystaniu światła UV-C eliminuje z powietrza wirusy, bakterie i grzyby. Proces dezynfekcji odbywa się we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu może bezpiecznie pracować w obecności ludzi. Funkcjonalność i technologia zostały tu połączone z przemyślaną, dopracowaną i estetyczną formą.

UV-C Sterilon Flow Premium to projekt, który oddaje ideę syntezy nowych technologii i funkcjonalności z klasyczną formą i łagodną, ponadczasową estetyką. Jest efektem połączenia wieloletniego doświadczenia ekspertów Lena Lighting ze świeżym, spojrzeniem młodych projektantów - Jakuba Zarzyńskiego i śp. Przemysława Pstrokońskiego. To lampa, która jest reakcją na zmieniający się świat – nową sytuację życiową i zdrowotną, która wpłynęła na wzrost potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa.

Prosta forma i minimalistyczna obudowa sprawiają, że można ją traktować jak elegancki mebel i spójny element wyposażenia. Myślenie o świetle i powietrzu, które kojarzą się z lekkością, wpłynęło na ostateczny kształt lampy. Efektem jest dojrzały, subtelny design, budujący w użytkowniku poczucie komfortu i wewnętrznego spokoju.

Produkt ten wygląda równie dobrze w szpitalnym pomieszczeniu, jak i nowoczesnej, architektonicznej przestrzeni.

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.