Rozbudowujemy ofertę oświetlenia ulicznego i drogowego

CORONA STREET LED news banner

Rozbudowujemy ofertę oświetlenia ulicznego i drogowego. Po wprowadzeniu na rynek oprawy CORONA LITE LED, która bardzo pozytywnie została przyjęta przez klientów oraz po uzyskaniu certyfikatu ENEC dla oprawy CORONA ROAD LED przyszedł czas na wprowadzenie kolejnej nowości. Ofertę Lena Lighting wzbogaciła właśnie nowa, uniwersalna oprawa uliczno – drogowa CORONA STREET LED.

Szeroki zakres mocy i strumieni świetlnych umożliwia zastosowanie jej w bardzo różnych sytuacjach oświetleniowych. Świetnie sprawdzi się np. jako oświetlenie dróg miejskich z przylegającymi do nich po obu stronach chodnikami. Stosując oprawę CORONA STREET LED o mocy 86W przy jednostronnym rozstawieniu 10-metrowych słupów w odległości 33 metrów od siebie, uzyskujemy na jezdni parametry wymagane przez klasę M4, a na obu chodnikach o szerokości 2 metry - klasę oświetleniową P2.

CORONA STREET LED znajdzie też zastosowanie w coraz częściej spotykanych sytuacjach, gdzie jezdni towarzyszy ścieżka rowerowa i chodnik (np.: przy 7 metrowej jezdni i oddalonej o 2 metry od niej 1,5 metrowej ścieżce rowerowej wraz z przylegającym do ścieżki 1,5 metrowym chodnikiem). Dzięki zastosowaniu opraw CORONA STREET LED 52W na 9- metrowych słupach w odległości co 37 metrów, uzyskamy odpowiednio klasę oświetleniową M5 dla jezdni i dla chodnika oraz klasę P4 dla ścieżki rowerowej (według normy PN-EN 13201:2016).
CORONA STREET LED idealnie nadaje się zatem do oświetlania zarówno dróg osiedlowych, jak i głównych arterii miejskich.

Przechodząc do zalet tej oprawy - CORONA STREET LED z zintegrowanym energooszczędnym panelem LED charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną. Jej korpus i uchwyt wykonano z ciśnieniowego odlewu aluminium, pomalowanego proszkowo na kolor szary. W oprawie zastosowano kierunkowe matryce soczewkowe wykonane z PMMA, a klosz stanowi szyba hartowana. Stąd oprawa charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na udary mechaniczne IK08. Zintegrowany, regulowany skokowo uchwyt pozwala na regulację kąta świecenia. Standardowo wyposażona jest w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe SP10kV. Jako jej dostępne opcje Lena Lighting oferuje: sterowanie sygnałem DALI oraz LineSwitch, możliwość zaprogramowania 5-stopniowej redukcji mocy oraz CLO - utrzymanie strumienia świetlnego w czasie. Atutem oprawy, który trudno pominąć jest również stosunek jakości do ceny.

Cała rodzina opraw CORONA LED została zoptymalizowana pod kątem poziomu oraz równomierności luminancji, a także ograniczenia poziomu olśnienia w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort użytkownikom, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań aktów normatywnych w najbardziej ekonomiczny sposób. We wszystkie powyższe założenia wpisuje się nowość CORONA STREET LED, która zgodnie z oczekiwaniami producenta ma szanse stać się jednym z lepiej sprzedających się produktów, cenionym przez wymagających klientów.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.