Lena Lighting wspiera konkurs o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego

Jury wyłoniło właśnie kandydatów, którzy powalczą o nagrodę w konkursie organizowanym przez poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP - NAWW. Głównym sponsorem konkursu jest producent oświetlenia LED ze Środy Wielkopolskiej - firma Lena Lighting.

Do konkursu nadesłano około 80 zgłoszeń. Zdaniem prezesa poznańskiego SARP-u i członka jury, Wojciecha Krawczuka, poziom wszystkich przesłanych prac był bardzo wysoki, a duża część projektów była spoza Poznania i okolic, co można uznać za sukces i dobrą zapowiedź dla kolejnych edycji. Projekty można było zgłaszać w sześciu kategoriach: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, młody twórca oraz dzieło eksportowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się domy jednorodzinne, obiekty i wnętrza, a najmniej popularna okazała się kategoria „dzieło eksportowe”.

Lena Lighting chce wspierać architektów. Jako firma z Wielkopolski zdecydowaliśmy się zaangażować w konkurs o Nagrodę Architektoniczną naszego województwa. To prestiżowy konkurs, z ciekawymi kategoriami, otwarty także na młodych architektów. W jury zasiadają wielkie osobowości związane z architekturą, co gwarantuje wysoki poziom. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich, którzy powalczą o nagrodę, choć nie ukrywamy, że mamy już swoich faworytów. Oczywiście naszą uwagę przykuwa szczególnie podejście do tematu oświetlenia - mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik Zarządu Lena Lighting.

 Jury wyłoniło teraz po kilka projektów z każdej kategorii. Zdjęcia wszystkich zakwalifikowanych prac można zobaczyć na www.naww.pl. Kolejnym etapem będzie oglądanie przez jury wszystkich nominowanych prac. Zgodnie z harmonogramem ogłoszenie wyników powinno nastąpić 26 listopada, jednak w związku z pandemią koronawirusa nie jest pewne, czy całe wydarzenie będzie przebiegać zgodnie z wcześniej założonymi planami.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 Lena Lighting S.A.