Lena Lighting- Grupa pracowników w pomieszczeniu
01

O firmie

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led. Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jesteśmy producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat, dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiemy wszystko: badamy ich możliwości, projektujemy je, testujemy i produkujemy. Od siebie wymagamy systematycznego postępu, dzięki czemu pozostajemy jednym z najlepszych wytwórców opraw oświetleniowych w kraju. Służą nam w tym: wiedza naszych ekspertów oraz najnowocześniejsze narzędzia i technologie.

02

Nasze wartości

Wartości, w które pomagają nam realizować nasze cele poprzez codzienną pracę na rzecz naszych klientów.

Lena Lighting- ikona Pasja i Profesjonalizm

Pasja i profesjonalizm

Nasza firma zrodziła się z fascynacji światłem. Przez 33 lata działalności zyskaliśmy wiedzę i kompetencje, dzięki którym możemy projektować i wytwarzać nawet najbardziej skomplikowane systemy oświetlenia.
Lena Lighting- ikona Innowacyjność i rozwój

Innowacyjność i rozwój

Oferujemy zaawansowane technologicznie rozwiązania. Nieustannie inwestujemy w rozwój naszego centrum badawczego i najnowocześniejsze linie produkcyjne. Rozwijamy się dynamicznie wraz z postępem technologii.
Lena Lighting- ikona jakość i energooszczędność

Jakość i energooszczędność

Nasze produkty słyną z wysokich parametrów świetlnych, wytrzymałości i wysokiej energooszczędności. Oferujemy kompleksowe rozwiązania, szybki serwis i specjalistyczne doradztwo, oparte na kilkudziesięciu latach doświadczenia i nauki.
Lena Lighting- ikona partnerstwo i zaufanie

Partnerstwo i zaufanie

Budujemy zaufanie nie tylko poprzez szacunek dla innych i uwzględnianie ich opinii, lecz także poprzez naszą odpowiedzialność za wszystko, co robimy.
Lena Lighting- ikona Inspiracja i design

Inspiracja i design

Dbamy o to, aby nasze produkty wyróżniały się nie tylko najlepszymi parametrami, ale także wyjątkowym designem. Wierzymy, że przestrzeń, która nas otacza ma realny wpływ na to, jak się czujemy. Z tą myślą tworzymy nasze produkty.
Lena Lighting- ikona zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Zarządzanie środowiskowe umieściliśmy w samym centrum naszej działalności, wdrażając system minimalizujący wszelkie negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Potwierdzeniem skuteczności naszych działań jest certyfikat ISO 14001.
03

Historia firmy


 • 1989

 • 1998

 • 2000

 • 2004

 • 2005

 • 2008

 • 2009

 • 2013

 • 2014

 • 2016

 • 2017

 • 2019

 • 2020

 • 2021

 • 2022
  • Założenie firmy

   W Środzie Wielkopolskiej zostaje założona firma Lena Lighting, oparta w 100% na polskim kapitale.

  • Aktualizacja logo

   Wraz z rozwojem firmy zmienia się także jej identyfikacja wizualna. Nowe logo bardziej podkreśla charakter i wartości Lena Lighting oraz bezpośrednio nawiązuje do oferowanych produktów.

  • Powołanie do życia nowych spółek

   Udziałowcy Lena Lighting Sp. z o.o. powołują dwie nowe spółki: Lena Electric Sp. z o.o. oraz Lena Sp. z o.o. Przedmiotem działalności Lena Electric Sp. z o.o. była sprzedaż na terenie Polski, natomiast Lena Sp. z o.o. zajmowała się importem towarów i komponentów do produkcji oraz eksportem wyrobów produkowanych przez Lena Lighting Sp. z o.o.

  • Powstaje Lena Lighting S.A.

   Z połączenia trzech pokrewnych spółek Lena Lighting Sp. z o.o., Lena Electric Sp. z o.o. i Lena Sp. z o.o. powstaje Lena Lighting S.A.

  • Dynamiczny wzrost asortymentu

   Liczba produktów oferowanych naszym klientom wzrosła niemal dziewięciokrotnie: z 67 pozycji pod koniec 2000 r. do 583 w 2004 r. Marka Lena Lighting stała się znana w 32 krajach Europy.

  • Pierwsza lampa LED

   Wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie lampy przenośnej SPARK LED z LED-owym źródłem światła.

  • Debiut na GPW

   Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Popyt na nasze akcje był trzy razy większy niż podaż, co odzwierciedla zaufanie, jakim obdarzyli nas akcjonariusze, w tym renomowane instytucje finansowe. Pozyskane fundusze zainwestowaliśmy w nowoczesne linie produkcyjne do wytwarzania energooszczędnych i ekologicznych opraw oświetleniowych.

  • Nowa hala produkcyjno-magazynowa

   Rozpoczyna się budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej (Hala A) o łącznej powierzchni 11 158 m2. Obiekt ma usprawnić procesy produkcyjne, oraz logistykę dostaw. Równolegle inwestujemy w rozwój centrum badawczego, w tym zakup fotogoniometru, urządzenia do pomiaru rozsyłów światłości.

  • Rozwój technologii LED

   Technologia LED-owa rozpoczyna globalną  rewolucję w sposobie oświetlania przestrzeni. Lena Lighting  wdraża produkcję opraw LED-owych na szeroką skalę.

  • Centrum badawcze

   Rozwijamy nasze centrum badawcze. Laboratorium wyposażamy w pełnowymiarową kulę całkująco-integrującą. Nowe urządzenia pomiarowe trafiają także do Działu Rozwoju.

  • Aktualizacja logo

   Zmiany technologiczne to wartość, z której Lena Lighting czerpie wszystko, co najlepsze. Po kolejnej modernizacji zakładu produkcyjnego i modyfikacjach w obrębie asortymentu postanowiliśmy zmienić nasze logo. Decyzja ta podkreśla otwartość firmy na innowacje i nowoczesne technologie.

  • Nowa hala produkcyjna

   Oddanie nowej hali produkcyjnej (Hala B) o powierzchni 2991 m2. Obiekt pozwala na zwiększenie efektywności produkcji głównie poprzez integrację procesów obróbki stali i malowania proszkowego.

  • Intensywny rozwój oświetlenia LED

   Lampy LED dominują rynek oświetlenia. Lena Lighting angażuje wszystkie siły, aby skoncentrować się na tym segmencie produkcji.

  • Nowa hala produkcyjna B1

   Wybudowana zostaje kolejna hala produkcyjna (Hala B1) o powierzchni 2000 m2, w której zainstalowano linię SMT. W sterylnych warunkach produkowane są tu moduły LED. Obiekt pozwala na integrację wszystkich procesów wytwarzania w jednym miejscu. Od tego momentu cały cykl produkcyjny  obejmujący także kontrolę jakości i logistykę dostaw odbywa się w jednym budynku.

  • 30-lecie firmy

   Lena Lighting świętuje 30 lat istnienia. Zostajemy uhonorowani przez Rzeczpospolitą prestiżowym wyróżnieniem z okazji XXX lat polskiej przedsiębiorczości.

  • Rozwój oferty o urządzenia UV-C

   Rozbudowaliśmy naszą ofertę o innowacyjne produkty do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Lampy oparte na technologii UV-C  usuwają z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby, a także niszczą DNA i RNA wszelkich mikroorganizmów poddanych naświetleniu. Dynamiczny rozwój przełożył się na wyniki finansowe – uzyskujemy rekordowo wysoki zysk roczny.

  • Rozwój infrastruktury

   W bliskim sąsiedztwie hal produkcyjnych powstaje nowoczesny kompleks biurowy o powierzchni 318 m2 integrujący Działy Rozwoju, Konstruktorów i Elektroników. Możliwości technologii LED inspirują nas do dalszego rozwoju naszego centrum badawczego. Laboratorium zostaje wyposażone w urządzenia  do testów wysokotemperaturowych.

  • Hala magazynowo-produkcyjna C

   Hala magazynowo produkcyjna o łącznej powierzchni 1200 m2, powstała poprzez rozbudowę istniejącej hali. Składa się z dwóch stref: strefa montowni gdzie odbywa się montaż opraw oświetleniowych oraz strefy składowania, przeznaczonej do magazynowania komponentów potrzebnych do produkcji. Oddana do użytku w lipcu 2021r.

  • Rebranding

   Lena Lighting stawia na zmiany w dotychczasowej identyfikacji zewnętrznej. Nowy logotyp został wprowadzony 25 października 2021r. Odzwierciedla on naszą aktualną strategię, w której silnymi akcentami są design i ekologia.

  • Nowa linia SMT

   Nowa linia została oparta na platformie firmy Samsung. Nowe urządzenia zwiększają naszą elastyczność. Linia może położyć do 80000 komponentów na godzinę. Dodatkowym atutem jest możliwość nakładania niestandardowych komponentów klejonych lub lutowanych. Linia jest wyposażona w dyspenser kleju oraz SPI kontrolujący w 100% proces nadruku pasty i nanoszenia kleju. Pierwsza seryjna produkcja ruszyła 14 grudnia 2021r.

  • Red Dot Design Award

   Nasze produkty zdobyły dwie nagrody Red Dot. „Oscary designu” przyznano naszym lampom: Sizzano oraz UV-C Sterilon Flow Premium. Red Dot Design Award to najważniejsza nagroda w świecie designu, która jest symbolem przynależności do grona liderów wzornictwa.

  • Współpraca z Dorotą Koziarą

   Nawiązanie współpracy z Dorotą Koziarą, światowej sławy projektantką wnętrz, która tworzy dla nas kolekcję lamp. Wszystkie produkty zostaną wykonane w technologii LED z użyciem modułów najnowszej generacji. Ideą projektu jest połącznie magii światła z wysoko energooszczędnym systemem oświetleniowym.

  • Zostaliśmy mecenasem poznańskiego SARP-u

   Nawiązaliśmy długofalową współpracę z poznańskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jako oficjalny Mecenas będziemy wspomagać działalność Stowarzyszenia, organizując wspólnie wydarzenia dla architektów i studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

  • Nowy biurowiec

   Zyskaliśmy nową przestrzeń biurową, którą zaprojektowano z myślą o wygodzie naszych pracowników. Budynek o powierzchni 400 m2, został wyposażony m.in. w oświetlenie oparte na technologii Human Centric Lighting, które dostosowuje intensywność oraz barwę strumienia światła do rytmu dobowego użytkowników. 

Lena Lighting- zdjęcie laboratorium
04

Zaawansowana
technologia

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie zapleczem produkcyjnym, gwarantującym wysoki poziom elastyczności i wydajności operacyjnej. Nasz park maszynowy jest przystosowany do pracy w systemie 24/7. Produkujemy miliony opraw rocznie, a każdy produkt schodzący z linii produkcyjnej umacnia naszą pozycję jednego z liderów rynku oświetlenia w kraju i na świecie.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.