Spacer architektoniczny w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu

Wspólnie z SARP Poznań zaprosiliśmy architektów i projektantów od odwiedzenia Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu – prestiżowej inwestycji, którą mieliśmy przyjemność oświetlić.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka rozpocznie swoją działalność już w pierwszej połowie roku. Placówka jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce i największą, która w przeciągu ostatnich 30 lat powstała w Wielkopolsce. Na zaproszenie SARP Poznań do udziału w architektonicznym spacerze w ramach cyklu „Zbudowane” odpowiedziało liczne grono architektów i projektantów z regionu. Jako mecenas poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich byliśmy Partnerem tego wydarzenia.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka to niezwykle innowacyjna placówka. Projekt imponuje nowoczesną technologią, funkcjonalnością, a wnętrza są bardzo przyjazne dzieciom. Na szczególną uwagę zasługują takie rozwiązania jak pneumatyczna poczta, czy apteka-robot, który automatycznie rozdziela potrzebne leki. Spore wrażenie robi też doskonale zaprojektowane, energooszczędne oświetlenie, budujące atmosferę obiektu i poszczególnych pomieszczeń w zależności od ich przeznaczenia i potrzeb pacjentów.

Projektanci doskonale wykorzystali światło jako element kreowania i wpływania na atmosferę. Jesteśmy naprawdę dumni z tej realizacji i cieszymy się, że nasze oświetlenie będzie służyć dzieciom. To bardzo dobry przykład nowoczesnej placówki medycznej, która komfort pacjentów stawia w samym centrum. Cieszymy się, że Lena Lighting mogła być częścią tego projektu.

Spacer cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Ze względu na pandemię został jednak wprowadzony limit osób, które mogły w nim uczestniczyć.

  • Wielkopolskie Centrum Zrowia Dziecka w Poznaniu

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.