Red Dot Design Awards 2023: zdobyliśmy kolejną nagrodę w prestiżowym konkursie!

Innowacja i zjawiskowy design – oto cechy naszego nowego produktu, lampy akustycznej Colline x Terrano, która została doceniona przez jury Red Dot Design Awards! To trzecia nagroda na koncie Lena Lighting, a także marki Acustio i ogromny sukces w skali międzynarodowej.

Colline x Terrano to zupełna nowość w ofercie naszej marki oraz Acustio. Lampy akustyczne łączą w sobie artystyczny design, energooszczędne oświetlenie oraz najwyższej klasy komponenty dźwiękochłonne. Produkt powstał z myślą o budowaniu miejsc sprzyjających pracy, odpoczynkowi oraz codziennym wyzwaniom dnia i nocy. Inspiracją dla wyglądu Colline x Terrano stały się natura oraz sztuka współczesna, co znajduje odzwierciedlenie w szerokich możliwościach personalizacji panelu, zarówno pod kątem kolorystycznym, jak i wzorniczym.

W Colline x Terrano zastosowaliśmy wysoce energooszczędne oświetlenie. Nowoczesne moduły LED, generują światło w dwóch barwach: 3000 i 4000 K. Lampy dostępne są ze sterowaniem DALI, pozwalającym na dostosowanie natężenia światła do panujących warunków.

Wersje zsynchronizowane z systemem Clue In sprawią, że tworzenie idealnie oświetlonego wnętrza stanie się prawdziwą przyjemnością. Autorski system Lena Lighting gwarantuje możliwość tworzenia scen świetlnych, przygaszania lamp oraz programowania parametrów świetlnych poszczególnych lamp czy grup lamp z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego.

Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) oraz syntetycznego, które posiadają właściwości pochłaniania dźwięków. Dodatkowe wypełnienie wzmacnia ten efekt.

Istnieje również możliwość wyboru modelu wykorzystującego technologię NanoFelt Ag od Acustio, która tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra dbają więc przez cały czas o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.

Oficjalna gala Red Dot Design Awards 2023 odbędzie się w Essen, 19.06.2023. Wyróżnione produkty trafią również do Red Dot Design Museum, gdzie będzie można oglądać je przez kolejny rok.

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.