Dzieci z domów dziecka wyruszyły Pociągiem Marzeń

Czas wakacji sprzyja podróżom. Jednak nie wszystkie dzieci mają możliwość poznania nowych zakątków Polski i skorzystania z wakacyjnych atrakcji. By temu przeciwdziałać Głos Wielkopolski wraz z Fundacją Pomocy Dzieciom „Tak po prostu” uruchomił „Pociąg Marzeń” przenoszący dzieci do krainy beztroski.

Pociąg Marzeń nie ruszyłby z miejsca gdyby nie wsparcie sponsorów. Lena Lighting aktywnie włączyła się w tę inicjatywę. Dzięki wsparciu finansowemu dzieci z domów dziecka z Kosewa i Chrzypska Wielkiego miały szansę wyjechać nad morze lub korzystać z uroków gospodarstwa agroturystycznego nad jeziorem, a na dzieci z Szamotuł czekała moc atrakcji w postaci wakacyjnych wycieczek.

Dodatkowo, by wspierać bezpieczeństwo dzieci, przekazaliśmy domom dziecka lampy wirusobójcze UV-C Sterilon Flow. Urządzenia te za pomocą światła ultrafioletowego dezynfekują powietrze w pomieszczeniu, chroniąc przed rozwojem i przenoszeniem się wirusa COVID-19 oraz innych wirusów, bakterii i grzybów.

Lampy te będą służyć obdarowanym placówkom nie tylko podczas wakacji w czasie pandemii. Ochronią dzieci i opiekunów przed rozprzestrzenianiem się innych sezonowych chorób wirusowych.

Zobacz relację z przekazania wakacyjnych voucherów

Pociąg do marzeń2

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.