Lampy UV-C STERILON w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia i nie zwalniają przede wszystkim działania służb medycznych. Pomimo wypłaszczenia się krzywej zachorowań w Polsce, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mają pełne ręce pracy. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyzwanie przed którym stoją jest ogromne, a ich poświęcenie zasługuje na najwyższy szacunek.

Lena Lighting – firma wywodząca się ze Środy Wielkopolskiej i tam rozwijająca się od 30 lat, nigdy nie pozostawała obojętna wobec lokalnych potrzeb mieszkańców. Zaangażowanie w budowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czy wspieranie rozwoju lokalnych talentów sportowych, to nieliczne z działań podejmowanych przez Lenę Lighting S.A.

Dziś przyszedł czas by wesprzeć pracę tych, którzy przez całą dobę pomagają mieszkańcom Środy Wielkopolskiej i całego regionu średzkiego. Z przyjemnością informujemy że w maju Lena Lighting przekazała Szpitalowi Średzkiemu Serca Jezusowego lampy wirusobójcze UV-C STERILON. Będą one wykorzystane przede wszystkim do odkażania karetek, które po każdym kontakcie z chorym, czyli po każdej interwencji, muszą zostać poddane dezynfekcji. Dzięki zastosowaniu lamp UV-C STERILON, które emitując światło ultrafioletowe, eliminują z powierzchni wirusy, bakterie i grzyby, karetki te będą zdecydowanie szybciej gotowe do pracy. Oznacza to, że w ciągu doby ratownicy, będą mogli częściej wyjeżdżać i udzielać pomocy potrzebującym chorym.

Inicjatywa Leny Lighting spotkała się z wdzięcznością władz szpitala. Oto komentarz jego Prezesa Zarządu Pawła Dopierały.
„Każdy przewóz pacjenta obciążonego COVID, czy jakimkolwiek innym wirusem, wymaga dezynfekcji całej karetki. Możemy to robić poprzez ozonowanie lub zamgławianie środkiem chemicznym. Możemy też wykorzystać lampy ze światłem UV-C.

Wykorzystanie lampy UV-C STERILON razem z np. z ozonowaniem, czy z innymi metodami powierzchniowymi:
• przyspiesza sterylizację (skracając czas postoju karetki)
• zwiększa dokładności sterylizacji
• poprawia bezpieczeństwo osób przeprowadzających sterylizację
• zmniejsza wykorzystanie środków chemicznych.”

W krótkiej rozmowie Prezes Zarządu Szpitala podkreślił również, że użycie lamp UV-C STERILON, czyli lamp emitujących światło ultrafioletowe, intensyfikuje i wzmacnia skuteczność standardowej dezynfekcji:
„Przy zastosowaniu lampy UV-C, przed standardową dezynfekcją chemiczną pomieszczenia, ograniczamy możliwość podnoszenia się wirusa z powierzchni. Zwiększamy w ten sposób skuteczność, bezpieczeństwo i szybkość działań sterylizacyjnych. ” Użycie biobójczych lamp UV-C zdaniem Przedstawiciela szpitala w Środzie Wielkopolskiej może być szeroko stosowane w innych obszarach, nie tylko w placówkach medycznych, czyli:
„Wszędzie tam, gdzie różni ludzie mają kontakt z powierzchniami, poprzez które mogą być przenoszone wirusy czy bakterie. Np. lady, kasy w sklepach. Blaty stołów, fotele i krzesła w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. W hotelach, w transporcie, w placówkach opiekuńczych, a nawet w domach.”
Zastosowanie lamp wirusobójczych jest skuteczną bronią w walce z rozprzestrzenianiem się pandemii, z zachorowaniami, a przez to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa ludzi, a w konsekwencji redukcję nadliczbowych godzin pracy służ medycznych.

Tego właśnie zwiększenia bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby zachorowań życzy Zarząd Leny Lighting S.A. wszystkim zaangażowanym w walkę z wirusem i ma nadzieję, że przekazanie lamp miejscowemu szpitalowi będzie mieć choćby mikroskopijny wkład w walkę z pandemią i przyczyni się do zdrowia mieszkańców miasta, w którym żyjemy i pracujemy.

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.