Produkujemy lampy do efektywnej dezynfekcji UV-C STERILON

STERILION news big

Włączamy się w walkę z pandemią – stworzyliśmy i produkujemy rodzinę lamp UV-C STERILON.

Podczas pandemii nie zwolniliśmy tempa naszej produkcji w Środzie Wielkopolskiej. Przeciwnie. W obliczu zagrożenia postanowiliśmy skutecznie włączyć się w walkę i wspierać ludzi w sposób, który umiemy najlepiej, i w którym jesteśmy profesjonalistami – poprzez światło.

Nasi konstruktorzy zaprojektowali rodzinę lamp UV-C STERILON. Lampy te, emitując światło ultrafioletowe, dezynfekują powierzchnie, powietrze i wodę niszcząc mikroorganizmy takie jak: wirusy, bakterie, grzyby. Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku na materiały dezynfekcyjne, dołożyliśmy wszelkich starań, by bezzwłocznie rozpocząć produkcję UV-C STERILON w naszej fabryce Środzie Wielkopolskiej. Dzięki temu lampy UV-C STERILON już dziś dostępne są w naszej ofercie.

Lampy bakterio i wirusobójcze wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Są tak silne, że nie pozostają również bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka. Dlatego używając lamp UV-C do dezynfekcji należy zachować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego.

Wdrażając w firmie nadzwyczajne środki ostrożności i nowe procedury pracy podczas pandemii, nasze myślenie skierowaliśmy na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, nie tylko poprzez stosowanie rygorystycznych procedur, ale również poprzez stworzenie produktu będącego narzędziem go zwalczającym. Dziś z nadzieją, że pomoże on ochronić życie i zdrowie wielu osób oraz wesprze wszelkie działania medyczne wprowadzamy go do oferty.

Rodzina lamp UV-C STERILON jest przeznaczona do dezynfekcji powierzchni. Na działanie światła ultrafioletowego, które emituje, nie są odporne wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać mikroorganizmy.

W ofercie Lena Lighting znalazły się lampy bakteriobójcze UV-C STERILON o różnych mocach: 36W, 72W i 108W do wykorzystania na różnej wielkości powierzchniach. Lampy wirusobójcze o większej mocy – 108W sprawdzą się w pomieszczeniu do 35m2, te o mocy 72W przeznaczone są do powierzchni 25m2, lampy 36W natomiast, zdezynfekują przestrzeń około 15m2.

W zależności od mocy lampy UV-C, czas naświetlania powierzchni przeznaczonej do dezynfekcji waha się. Ale już w kilkanaście minut można doraźnie odkazić zagrożone przestrzenie. Jeśli naświetlanie ustawimy na kilka godzin, a moc lampy odpowiednio dopasujemy do wielkości powierzchni, możemy mieć pewność, że przestrzeń ta będzie wolna od wirusów, bakterii, i innych mikroorganizmów.

Dezynfekcja światłem ultrafioletowym jest powszechnie stosowana w szpitalach do odkażania sal operacyjnych, sal chorych, korytarzy i pomieszczeń użytkowych. Jednak z powodzeniem może być stosowana wszędzie tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo skażenia.

Jest jednym ze skutecznych narzędzi w walce z epidemią. Podczas jej trwania dalece uzasadnione jest wykorzystanie biobójczych właściwości lamp UV-C w sklepach spożywczych, w środkach komunikacji miejskiej i prywatnej, na stacjach benzynowych, w firmach kurierskich, jednostkach administracji publicznej i edukacji. Miejsca zastosowania można wymieniać bez końca, nie zapominając o zastosowaniach domowych do odkażania pokoi, w których przebywają osoby obłożnie chore, czy nawet zakupów, które w podczas całego procesu dystrybucyjnego miały styczność z wieloma osobami.


Jesteś zainteresowany lampami UV-C STERILON?

Zadzwoń:
532 518 393

Napisz:
kontakt@lenalighting.pl

Wyślij szybką wiadomość

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.