Zmodernizowaliśmy oświetlenie w szkole „Dębinka” w Poznaniu

debinka banner

Rozwijająca się technologia LED umożliwia producentom oferowanie coraz wyższej jakości oświetlenia, a inwestorowi uzyskanie bardzo dużych oszczędności energii, wszystko przy zachowaniu norm i polepszeniu zarówno komfortu pracy, jak i samego oświetlenia. To sprawia, że osoby zarządzające placówkami edukacyjnymi coraz częściej skłaniają się ku modernizacji. Chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że generuje ona dodatkowe, wysokie koszty, to jednak okazuje się, że w efekcie końcowym daje ogromne oszczędności i to już po krótkim czasie użytkowania.

Przykładem, w którym decyzja o modernizacji została podjęta w po analizie aspektów ekonomicznych jest „Dębinka” z Poznania (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 i Społeczne Gimnazjum). W szkole tej firma Lena Lighting wymieniła oprawy świetlówkowe na ledowe uzyskując w ten sposób ponad 50% oszczędności w zużyciu energii, dzięki czemu koszty eksploatacji obniżyły się również o ponad połowę. Okazuje się, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów zakupu i instalacji, szacunkowo inwestycja zwróci się już w drugim roku użytkowania.

W szkole zamontowano nowoczesne i energooszczędne oprawy Lena Lighting:

FACTORIA LED EVO i FACTOR LED EVO w salach gimnastycznych,
NECTRA LED IP44 i COMPACT LED w salach dydaktycznych, na korytarzach i w pomieszczeniach sanitarnych.

Rozmowa z Dyrektorem Administracyjnym Adamem Grabusem:
„Celem wymiany oświetlenia w „Dębince” ze świetlówkowego na ledowe była poprawa jego jakości, przy jednoczesnym uzyskaniu oszczędności energii i obniżeniu kosztów eksploatacji. Ze względu na różną funkcjonalność pomieszczeń i różne ich wykończenie – modernizowaliśmy m.in. sale dydaktyczne, korytarze, sale gimnastyczne - dobrane oświetlenie musiało być zróżnicowane zarówno pod kątem parametrów technicznych jak i sposobu montażu. Zależało nam na kompleksowości obsługi – przygotowaniu projektu spełniającego normy oraz nasze oczekiwania i dostawie całości wymaganego oświetlenia. Takie właśnie wsparcie uzyskaliśmy od firmy Lena Lighting S.A. ze Środy Wielkopolskiej, którą oceniam jako godną zaufania.

Inżynierowie reprezentujący tę firmę przed przystąpieniem do modernizacji ocenili stan naszego oświetlenia, przygotowali profesjonalny projekt rozmieszczenia opraw oraz dostarczyli je zgodnie z ustalonym terminem. Efekt jest znakomity. Dzięki nowemu oświetleniu powierzchnia jest równomiernie oświetlona łagodnym światłem, nie powodującym efektu olśnienia. Nie mamy już problemów z kurzącymi się, mrugającymi i świecącymi różną barwą świetlówkami, wymagającymi ciągłych wymian. I co najważniejsze, znacznie zredukowaliśmy koszty eksploatacji. Rachunki za energię elektryczną obniżyły się o połowę! Jesteśmy w 100% usatysfakcjonowani, a niełatwą decyzję o modernizacji uważamy za strzał w dziesiątkę!”

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.