Co to jest VD?

Lena Lighting uklad led

Rynek oświetleniowy to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża. Nowe, innowacyjne projekty, wykorzystujące energooszczędne technologie, przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne. Wydajne i niezawodne moduły LED to jednak nie tylko układ diod elektroluminescencyjnych, ale także układ zasilania, dzięki któremu możemy korzystać z oświetlenia.

Dotychczas wykorzystywane do układu zasilania przetwornice napięcia potrafiły zakłócać sieć elektryczną, a ich trwałość zależna była od jakości elementów, z których była stworzona, co wiązało się z wyższą ceną produktu. Odpowiedzią na nowe zapotrzebowanie i bardziej efektywne źródło zasilania stało się sekwencyjne zasilanie. Jest to nowy, dynamicznie zmieniający się trend wyróżniający się przede wszystkim długą żywotnością, nawet
do 100 000 roboczogodzin!

System ten czerpie energię bezpośrednio z sieci, nie potrzebuje żadnego dodatkowego urządzenia. Takie rozwiązanie gwarantuje o wiele dłuższy okres użyteczności i wpływa na samą trwałość układu zasilania. Jeśli jeden z podzespołów ulegnie awarii lub przepaleniu układ jest w stanie go ominąć i kontynuować pracę bez zakłóceń, co zmniejsza koszty serwisu i eksploatacji.

System samodzielnie zapobiega przegrzaniu się układu, dzięki czemu nie zakłóca przepływu prądu w obrębie sieci elektrycznej. Do uruchomienia nie potrzebuje prądu rozruchowego (nawet przy bardzo niskich temperaturach, do -40°C), co niesie za sobą brak kosztów związanych z mocą bierną. Niższe są również koszty instalacji elektrycznej, ponieważ współczynnik mocy bliski jest jedności (PF = 0.99). Dodatkowo, układ posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do 0,5kV oraz znikomy poziom emisji harmonicznych (THD < 10%), czyli system nie zakłóca pracy innych urządzeń. Na uwagę zasługuje również bardzo wysoka sprawność elektryczna na poziomie 90% w przypadku zasilania jednofazowego, a w przypadku trójfazowego do 95%, co daje nam oszczędność na poziomie nawet 20%.

System zasilania sekwencyjnego to rozwiązanie przyszłości w zakresie technologii LED.

Sprawdź nasze lampy wykorzystujące sekwencyjny układ zasilania LED:


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.