Lokal inwestycyjny – jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej?

Aranżacja lokalu inwestycyjnego ma kluczowe znaczenia dla tworzenia wizerunku danego miejsca, ekspozycji produktów oraz pozyskania potencjalnych klientów. Jednym z elementów kreujących przestrzeń jest odpowiednio dobrane oświetlenie.

Przez uwarunkowania geograficzne, zmiany pory roku, sam charakter wnętrza sztuczne światło jest najczęściej wykorzystywane do oświetlenia witryn, lad, stołów czy półek. Lokale usługowe bardzo często pozbawione są całkowitego dostępu do światła dziennego, dlatego oświetlenie główne powinno emitować neutralne, maksymalnie zbliżone do naturalnego światło. Do rozświetlenia konkretnych powierzchni warto zastosować oświetlenie punktowe, podkreślające wybrane przedmioty. Pamiętajmy również o tym, że zadaniem oświetlenia jest równomierny rozsył strumienia świetlnego, które zdoła oświetlić całe pomieszczenie, bez pozostawienia miejsc przyciemnionych czy o innej barwie światła.

Oświetlenie ogólne

Lampy wiszące prezentują się imponująco w dużych, wysokich pomieszczeniach. Nadają elegancji i szyku, jednocześnie równomiernie oświetlają wnętrze. Pomimo tego, że są dość uniwersalnymi oprawami, nie sprawdzą się wszędzie. W lokalach o zbyt niskim suficie lepiej zastosować lampy natynkowe. Nad ladami, stołami, w restauracjach, kawiarniach, galeriach czy showroomach możemy zastosować lampy wiszące. Mogą pełnić również funkcje jednego lub kliku głównych źródeł światła.

Jedną z takich lamp jest najnowsza propozycja od Lena Lighting, lampa Sizzano. To oprawa o ciekawej, geometrycznej kompozycji, łagodnych, obłych kształtach, która doskonale sprawdza się w każdej przestrzeni. Dzięki możliwości tworzenia różnych wersji kolorystycznych daje ogromne możliwości personalizacji.

Oświetlenie akcentujące

Do oświetlenia ogólnego najlepiej wykorzystać oświetlenie sufitowe. Listwa z paroma reflektorami, których kąt świecenia możemy zmienić samodzielnie, pozwoli na doświetlenie pomieszczenia i wyeksponowanie przedmiotów. Nowoczesną formę stanowi oświetlenie wbudowane w sufit. Subtelnie ukryte oprawy wkomponują się w każdą przestrzeń i intensywnie oświetlą całe pomieszczenie.

Expo Adjust LED od Lena Lighting to system opraw umieszczonych na szynie, na której montowane są projektory umożliwiające swobodne dokonywanie modyfikacji aranżacyjnych. Wersja ZOOM, regulująca kąt świecenia, pozwala zaadaptować światło do zmiany wystroju ekspozycji. Oprawa znajduje zastosowanie w zakresie oświetlenia akcentującego w obiektach handlowych czy galeriach.

Lena Lighting wykorzystanie expo adjust

Oprawy LED

W lokalu inwestycyjnym najlepiej sprawdzą się oprawy LED. Zużywają ok. 80% mniej energii od tradycyjnych żarówek, dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach eksploatacji. Dzięki mniejszemu poborowi prądu są przyjazne dla środowiska i starczają na lata użytkowania. Ledy możemy również dobrać pod względem barwy światła, wszystko zależy od funkcji jaką oświetlenie będzie pełnić w pomieszczeniu. W kawiarniach czy restauracjach, w których chcemy stworzyć przyjazną i przytulną atmosferę warto zdecydować się na barwę ciepłą. Przy witrynach, eksponatach czy ladach lepiej zamontować oprawy emitujące chłodniejsze światło.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.