• Lena Lighting
  • O nas
  • Baza wiedzy
  • Kłopoty z absencją w pracy z powodu infekcji? Rozwiązaniem może być odpowiednia profilaktyka, w tym technologia UV-C

Kłopoty z absencją w pracy z powodu infekcji? Rozwiązaniem może być odpowiednia profilaktyka, w tym technologia UV-C

Pandemia istotnie przyczyniła się absencji pracowników. W tzw. „sezonie grypowym” nie brakuje też innych infekcji. Skala nieobecności ludzi w pracy jest obecnie bardzo duża. Dla wielu firm staje się to ogromnym problemem i nie tylko utrudnia, ale i niekiedy paraliżuje funkcjonowanie firmy.

Pracodawcy stoją więc przed dodatkowymi wyzwaniami i muszą wdrażać nowe procedury i rozwiązania. Popularnymi metodami stały się: reżim sanitarny, dostępność środków do dezynfekcji, zmiana modelu pracy oraz akcje edukacyjne. Jednak w praktyce nie są one wystarczające, a niektóre z nich okazują się jedynie działaniami pozorowanymi.

Dlatego coraz bardziej stawia się na ochronę zdrowia pracowników. Wiele firm zdało już sobie sprawę, że im większy wysiłek włożą w profilaktykę, tym większa szansa na lepszą frekwencję w pracy. Pracodawcy inwestują więc w pakiety medyczne i skuteczne rozwiązania blokujące rozprzestrzenianie się chorób w zakładach.

Z pomocą przychodzi tu technologia UV-C, jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Lampy UV-C STERILON przeznaczone do dezynfekcji powietrza i powierzchni zapewniają skuteczną ochronę eliminując z otoczenia wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Wykorzystując te urządzenia w firmie, mamy pewność skutecznej dezynfekcji. Powietrze jest wolne od patogenów, co istotnie wpływa na ochronę zdrowia pracowników.

Wybór urządzeń jest niezwykle duży. Można je dopasować do charakteru działalności, powierzchni czy trybu pracy. Od designerskich przepływowych lamp UV-C STERILON FLOW idealnych do biur, po te przeznaczone do wielkich powierzchni jak UV-C STERILON MAX. Istnieje tu wiele dogodnych opcji. Do wyboru są urządzenia wolnostojące, dwufunkcyjne, a także łączące klasyczne oświetlenie z jednoczesną możliwością dezynfekcji.

Jedno jest pewne. Lampy do dezynfekcji oparte na technologii UV-C są jednym ze skutecznych rozwiązań dla pracodawców chcących zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji w firmie.

Więcej na: Lampy bakterio i wirusobójcze UV-C

Lena Lighting oprawa bakteriobójcze

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.