Lampa z czujnikiem

Projektując oświetlenie, wykorzystuje się dziś nierzadko również inteligentną technologię. Lampa z czujnikiem to jeden z częściej wybieranych produktów, gdyż pozwala na dogodne zautomatyzowanie momentu uruchomienia, czasu świecenia oraz oczywiście zwiększa bezpieczeństwo osób, które mogą skorzystać na dobrym oświetleniu danego pomieszczenia lub terenu.

Oznacza to, że uprzędzenia tego typu mogą sprawdzić się równie dobrze wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – w tym wypadku muszą jednak posiadać odpowiednią klasę szczelności obudowy.

Zastosowana lampa z czujnikiem może reagować na dwa rodzaje bodźców. Po pierwsze, sensory, które najczęściej stosuje się w przypadku tego rodzaju oświetlenia, posiadają możliwość wychwycenia ruchu. Dochodzi do tego, gdy w zasięgu czujników pojawi się nowy element, który będzie się poruszać. W zależności od ustawień czułości urządzenia może ono więc reagować rozświetleniem oprawy zarówno na obecność człowieka, jak i np. małych zwierząt, czy pojazdów.

Warto tu również nadmienić, że sensory tego typu modyfikowane są czasem również o czujnik termiczny – ma to na celu oszczędność energii, której większe zużycie mogłyby wywołać poruszające się przedmioty nieożywione (np. inteligentny odkurzacz, czy piłka, którą bawią się w pobliżu dzieci).

Drugim rodzajem urządzenia, które posiada inteligentny system rozpoznawania określonych warunków i może samodzielnie uruchomić swoją funkcję, jest lampa z czujnikiem zmierzchu.

Technologia ta pozwala użytkownikowi zaprojektować ekonomiczne i efektywne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, które uruchomi się jedynie o określonej porze. Sensory lampy mierzą natężenie światła, porównują zebrane dane ze swoimi dyrektywami oprogramowania i autonomicznie podejmują decyzję, czy warunki panujące wokół można uznać za zmierzch, czy też są one jedynie skutkiem większego zachmurzenia. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się o różnych porach roku, dlatego wielu przedsiębiorców wybiera je dla swoich inwestycji.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.