Oznacza to, że uprzędzenia tego typu mogą sprawdzić się równie dobrze wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – w tym wypadku muszą jednak posiadać odpowiednią klasę szczelności obudowy.
Zastosowana lampa z czujnikiem może reagować na dwa rodzaje bodźców. Po pierwsze, sensory, które najczęściej stosuje się w przypadku tego rodzaju oświetlenia, posiadają możliwość wychwycenia ruchu. Dochodzi do tego, gdy w zasięgu czujników pojawi się nowy element, który będzie się poruszać. W zależności od ustawień czułości urządzenia może ono więc reagować rozświetleniem oprawy zarówno na obecność człowieka, jak i np. małych zwierząt, czy pojazdów.
Warto tu również nadmienić, że sensory tego typu modyfikowane są czasem również o czujnik termiczny – ma to na celu oszczędność energii, której większe zużycie mogłyby wywołać poruszające się przedmioty nieożywione (np. inteligentny odkurzacz, czy piłka, którą bawią się w pobliżu dzieci).
Drugim rodzajem urządzenia, które posiada inteligentny system rozpoznawania określonych warunków i może samodzielnie uruchomić swoją funkcję, jest lampa z czujnikiem zmierzchu.
Technologia ta pozwala użytkownikowi zaprojektować ekonomiczne i efektywne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, które uruchomi się jedynie o określonej porze. Sensory lampy mierzą natężenie światła, porównują zebrane dane ze swoimi dyrektywami oprogramowania i autonomicznie podejmują decyzję, czy warunki panujące wokół można uznać za zmierzch, czy też są one jedynie skutkiem większego zachmurzenia. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się o różnych porach roku, dlatego wielu przedsiębiorców wybiera je dla swoich inwestycji.
Lena Lighting S.A.
ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska
Dział handlowy:
61 28 60 400 Pn-Pt, 8-16
kontakt@lenalighting.pl
Sekretariat:
61 28 60 300
office@lenalighting.pl