Lampy sufitowe

Oprawa natynkowa lub podtynkowa sufitowa doskonale sprawdza się w halach, pomieszczeniach roboczych, warsztatach, galeriach handlowych czy magazynach. Jest ceniona przez użytkowników za łatwy montaż, niezawodność oraz energooszczędność. Każdy obiekt potrzebuje dobrego oświetlenia wewnętrznego, które zagwarantuje użytkownikom danej powierzchni odpowiedni komfort, a także bezpieczeństwo. W tym celu stosuje się różne rozwiązania, takie jak np. halogeny sufitowe czy oprawy oświetleniowe LED. Jako Lena Lighting oferujemy wysokiej klasy oświetlenie sufitowe LED, które umożliwia zapewnienie odpowiednich warunków w pomieszczeniu. Sięgając po nasze lampy sufitowe, masz pewność, że to odpowiedni wybór.

Oświetlenie sufitowe LED powinno być dobrze zaplanowane zależnie od charakteru obiektu, w którym się znajdzie. Inaczej powinna bowiem sprawa wyglądać w magazynach, a inaczej w biurach lub placówkach medycznych. W każdym jednak przypadku warto postawić na rozwiązania nowoczesne, czyli technologię LED, do której zalicza się np. listwy oświetleniowe sufitowe. 

Lena Lighting sala konferencyjna

Dlaczego oświetlenie sufitowe LED to dobry wybór?

Oświetlenie LED sufitowe to świetna propozycja głównie ze względu na wysoką wydajność świetlną, a więc tym samym oszczędność pieniędzy. Okazuje się, że żadna inna technologia nie jest w stanie wyemitować większej ilości lumenów, przy poborze tej samej ilości energii, co LED. Dochodzi do tego bardzo wysoki współczynnik oddawania barw, który jest konieczny na przykład w branży medycznej i w przemyśle. Na uwagę zasługuje również żywotność, która w przypadku wielu modeli przekracza nawet 100 000 godzin! Oczywiście, może się wydawać, że tego rodzaju lampy sufitowe nie są najtańsze, ale biorąc pod uwagę powyższe aspekty, można wywnioskować, że korzystanie z nich jest o wiele lepsze finansowo, niż z przestarzałych odpowiedników.

Lena Lighting stolowka

Jaka oprawa natynkowa lub podtynkowa do różnych rodzajów pomieszczeń?

Oprawy natynkowe montowane w biurach można podzielić na kilka rodzajów. Najbardziej estetycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z kwadratowych paneli, które mogą być montowane w miejscu popularnych kasetonów w modułowych konstrukcjach. Dzięki temu sufit prezentuje się spójnie i nadal emituje sporo światła. W tym zakresie można wyróżnić oprawy standardowe i rastrowe. Ten drugi rodzaj posiada specjalną konstrukcję, która wpływa na efektywność pracy urządzenia (lustrzane elementy niejako powielają ilość emitowanego światła). Bardzo dobrze sprawdza się także lampa sufitowa biurowa podłużna, która jest optymalnym rozwiązaniem dla korytarzy.

Placówki medyczne wybierają Lena Lighting ze względu na dobre parametry, które umożliwiają nie tylko efektywną pracę z pacjentem, ale nie wpływają negatywnie na wzrok. Wiadomo, że personel medyczny niejednokrotnie musi przebywać w obiekcie przez kilkanaście godzin bez przerwy, dlatego ten aspekt jest szczególnie ważny. Istotna jest także odporność na różne czynniki, takie jak na przykład wilgoć. Nie można zapominać o higienie – oferowane przez nas oprawy natynkowe są szczelne, dlatego czyści się je bardzo łatwo, a w konstrukcji nie zostają żadne zabrudzenia.

Nierzadko dobrym rozwiązaniem okazują się także plafony. To niewielkie lampy, które mimo swojego rozmiaru potrafią wyemitować sporo światła. Idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, jednak w większych nadal mogą być użyteczne. Często okazuje się też, że wykorzystuje się je jako element dekoracyjny. Różnorodne wzornictwo tych produktów sprawia, że poszczególne modele sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i postarzanych.

Magazynowe oświetlenie sufitowe LED jest bardzo wymagające, ponieważ musi wyemitować sporo światła. Do tego dochodzi narażenie na działanie różnych czynników, takich jak wilgoć, wysokie zapylenie, uderzenia mechaniczne. Z tego powodu opracowaliśmy odporne oprawy, które spełnią wszelkie oczekiwania, a także normy prawne. Tego rodzaju produkty są przeznaczone do ciągłej pracy, cechują się wyjątkowo sporą żywotnością, a do tego pobierają mało energii. W tym zakresie warto zwrócić uwagę także na modele typu downlight, które nie zajmują sporo miejsca, a odznaczają się prostym montażem i doskonałymi parametrami.

Lena Lighting magazyn

Lampy sufitowe Lena Lighting — energooszczędne i trwałe

W każdym przypadku oświetlenie sufitowe jest produkowane w taki sposób, by korzystanie z niego było wygodne, dobre dla oczu, środowiska. Jednym z priorytetów jest także tworzenie lamp, które będą skutecznie działały przez długi czas, niezależnie od czynników zewnętrznych. 

Tam, gdzie halogeny natynkowe czy lampy sufitowe wiszące nie zdają egzaminu, rozwiązaniem są lampy podtynkowe LED. Są one ukryte i dzięki odizolowaniu od szkodliwego działania czynników środowiskowych, trwalsze i bardziej wytrzymałe. Oprawa podtynkowa LED ma wszystkie moduły ukryte wewnątrz sufitu, dzięki czemu tworzy z nim spójną całość i nie obniża wizualnie jego poziomu. Nie jest też podatna na uszkodzenia czy zabrudzenia. 

Oświetlenie sufitowe LED to wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach!


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.