Plafony jako modne oświetlenie do wnętrza

Zamiast klasycznej lampy czy żyrandola warto zdecydować się na ozdobienie swojego wnętrza plafonem. Oprawa ta świetnie sprawdzi się w małych i niskich pomieszczeniach, optycznie je powiększy oraz nada przytulnego klimatu. Dzięki technologii LED plafony są energooszczędne, a dodanie czujnika ruchu pozwoli na dodatkową kontrolę nad jego strumieniem czy barwą światła.

Zalety plafonów

Możemy wyróżnić kilka rodzajów plafonów, należą do nich lampy sufitowe oraz ścienne. Najczęściej występują o okrągłym kształcie, chociaż możemy wyróżnić również kwadratowe, o wypukłych lub płaskich obudowach. Oprawy te można wykorzystać jako główne źródło światła, zarówno jedno- lub dwu-, trzypunktowe lampy. Warto wykorzystać je także do doświetlenia konkretnych stref. Naścienne świetnie zastąpią kinkiety i podkreślą wybrane miejsce dekoracyjne.

Istnieje możliwość wyposażenia lamp w czujnik ruchu lub zmierzchu, który będzie sterowany zdalnie, za pomocą pilota. W ten sposób bez problemu będziemy mogli nie tylko włączyć i wyłączyć światło, ale także kontrolować jego barwę oraz intensywność.

Dzięki technologii LED plafony to już nie tylko eleganckie lampy, podkreślające charakter pomieszczenia, ale także energooszczędny zamiennik tradycyjnych źródeł światła. Przyczynią się do ograniczenia rachunków za prąd oraz kosztów eksploatacji.

Gdzie sprawdzą się plafony?

Plafony świetnie sprawdzają się w niskich i małych pomieszczeniach, w których kluczowe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Przez swój kształt lepiej przepuszczają światło niż wiszące lampy. Dodatkowo, tworzą charakterystyczną poświatę i odbijają od sufitu wiązki światła, dzięki czemu znakomicie oświetlają wnętrze i optycznie je powiększają.

Do dziś plafony są chętnie wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, biurach czy lokalach gastronomicznych, w miejscach o dużej wilgotności lub narażonych na mechaniczne uszkodzenia. Jednak lampy te przebojem wdarły się również do naszych mieszkań i domów, ochoczo sięgają po nie także architekci. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, należy tylko pamiętać o dobraniu odpowiedniego typu opraw oraz rodzaju źródła światła, zależnie od funkcji, jaką ma pełnić dana przestrzeń.

Lena Lighting wykorzystanie plafonow w hotelu
  • Sypialnia – plafon idealnie nadaje się do wnętrza, które pełni rolę wypoczynkową. Rozproszone, ciepłe światło, niedrażniące oczu będzie oświetleniem, które sprawdzi się w trakcie relaksu.
  • Kuchnia – tutaj sprawdzą się plafony rozproszone na listwach, pozwolą nam dokładnie doświetlić powierzchnię przeznaczoną do gotowania, można także zdecydować się na oświetlenie wybranej części kuchni, np. blatu.
  • Salon – to przestrzeń, w której na pierwszy plan wysuwa się aranżacja wnętrza, musi zostać ona podkreślona przez odpowiednie oświetlenie; jeśli salon urządzony jest w stylu glamour warto pokusić się o plafony z kryształkami, w przypadku loftowego wnętrza, lepiej zdecydować się na minimalistyczne, monochromatyczne oprawy.
  • Łazienka – pomieszczenie to stanowi również strefę relaksu, dlatego świetnie sprawdzą się plafony również tutaj; należy pamiętać tylko o ich hermetycznej wersji, dzięki czemu będą odporne na wilgoć.
  • Pokój dziecka – plafony są bezpieczną formą oświetlenia, z racji ich budowy, trudniej je uszkodzić czy zniszczyć.
  • Korytarz – elegancka lampa świetnie sprawdzi się jako wizytówka domu, pozwoli już od wejścia określić styl w jakim został on urządzony.

Plafony od Lena Lighting

Lena Lighting jako polski producent plafonów przywiązuje szczególną wagę do jakości wykonania, funkcjonalności oraz energooszczędności swoich projektów. Solidność i trwałość materiałów wiąże się tutaj z designem oraz subtelną elegancją. Plafony te doskonale wpasowują się w każde wnętrze, a dzięki wymiennym pierścieniom, istnieje możliwość dopasowania ich kolorystki do stylu pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Ogromną popularnością cieszą się lampy z serii CAMEA, które wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem, stanowią również zintegrowany i energooszczędny moduł LED. Na uwagę zasługuje także linia CAPELLA, która może tworzyć nieskończone ciągi lamp, kompatybilnych z systemem smart home.

Lena Lighting wykorzystanie plafonow w restauracji

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.