System oświetlenia

Stworzenie systemu oświetleniowego jest zadaniem skomplikowanym, ponieważ wymusza idealne dostosowanie rozwiązań technologicznych do danej powierzchni. Normy prawne bardzo często określają pewne wymagania, które technik musi uwzględnić w swoim projekcie.

Lena Lightingsystem sterowania

W takim razie jak powinny wyglądać systemy oświetleniowe?

Funkcjonalność danego systemu jest zależna przede wszystkim od obszaru, który musi oświetlić. Z tego powodu wyróżnia się projekty dotyczące wnętrza oraz zewnętrznej strony budynków. Oferowane przez naszą firmę systemy to gwarancja komfortu pracy, bezpieczeństwa i najwyższej produktywności. Korzystamy wyłącznie z najlepszych na rynku opraw oświetleniowych, które są sterowane za pomocą nowoczesnych układów. Dzięki temu korzystanie i kontrola nad systemem są bardzo proste.

Jesteśmy producentem oświetlenia, dlatego doskonale wiemy, czego mogą oczekiwać nasi klienci. Z tego powodu zawsze stawiamy na wysoką wydajność, dzięki czemu odbiorcy mogą cieszyć się mniejszymi rachunkami za energię elektryczną. Korzystamy z technologii LED, która w dzisiejszych czasach jest najbardziej skuteczna w zakresie tworzenia lamp. Chodzi przede wszystkim o parametry. Oświetlenie LED emituje sporo światła, pobierając mało prądu, a do tego gwarantuje dobre odwzorowanie barw.

Tworząc system oświetlenia, skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie użytkowników danej powierzchni. To bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku obiektów zewnętrznych, takich jak magazyny, parkingi. Jeżeli światło jest nierównomierne, to ludzkie oko musi cały czas dostosowywać się, co znacznie utrudnia pracę i zmniejsza tym samym efektywność działań. Co więcej, na wspomnianych parkingach lub w innych miejscach, gdzie dopuszczony jest ruch samochodowy, dobry system oświetlenia zwiększa bezpieczeństwo kierowców.

Systemy oświetleniowe zewnętrzne wymagają także uporania się ze zjawiskiem tzw. zanieczyszczenia świetlnego.

Czym ono jest?

To rozproszenie światła w niepożądanych kierunkach, co nie tylko bywa uciążliwe dla osób korzystających z okolicznych obiektów (np. kiedy mocne światło lampy parkingowej wpada do mieszkania w pobliskim budynku), ale znacznie zwiększa koszty eksploatacji danego systemu. Niewłaściwy projekt oświetlenia może także wpływać negatywnie na środowisko naturalne, poprzez np. płoszenie zwierząt z terenów obok obiektu, tym samym zmuszając je do migracji. Nasi specjaliści zawsze wybierają oprawy w ten sposób, by światło było emitowane wyłącznie w konkretnym obszarze.

Nasze rozwiązania są także doceniane we wnętrzach budynków. W przypadku hal przemysłowych i magazynów wewnętrznych bardzo istotne jest wybranie odpowiednich opraw oświetleniowych. Muszą być one dostosowane do wysokości, na jakiej będą pracować, a także warunków wewnątrz budynku. W miejscach wilgotnych i/lub zapylonych montujemy modele specjalnie zabezpieczane. Zdarza się też, że wymagane jest skorzystanie z opraw udaroodpornych, które mogą uchronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez uderzenia mechaniczne.

W pomieszczeniach biurowych pracownikom zależy przede wszystkim na wygodzie pracy. Z tego powodu stworzyliśmy specjalne lampy, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Modele przeznaczone do biur często występują w postaci kwadratowych paneli, które wyjątkowo łatwo montuje się w charakterystycznych sufitach modułowych.

Nasi specjaliści dbają również o wygodę użytkowników, dlatego system oświetlenia może zostać wyposażony w specjalne czujniki. Dzięki temu światło będzie się włączać dopiero przy obecności człowieka, co znacznie może obniżyć rachunki. Powierzchnia może zostać podzielona na sektory (np. parking podziemny), dlatego tylko wybrane jej fragmenty zostaną oświetlone przy wykryciu ruchu.

Zakres działań naszych specjalistów w dużej mierze zależy od wymagań klienta, ponieważ zawsze staramy się spełniać wszelkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających. Wierzymy, że solidność naszej pracy pozwoli odbiorcom cieszyć się efektywnym, a przy tym bezpiecznym i komfortowym oświetleniem przez długie lata.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.