Creative by nature podczas Expo 2020 w Dubaju

Oświetliliśmy halę sportową w Gliwicach

Nowoczesna hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach została oświetlona naszymi energooszczędnymi lampami. Oprawy zostały wyposażone w system inteligentnego sterowania oraz czujniki ruchu, które pozwolą dostosować oświetlenie do bieżących potrzeb i wygenerują dodatkowe oszczędności energii.

Budowa hali sportowej, zaplecza dydaktycznego oraz boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. E. Dembowskiego to jedna z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji w gliwickiej oświacie.  Częścią inwestycji jest nowoczesna hala sportowa, w której zostało zamontowane nasze energooszczędne oświetlenie. 

W obiekcie oraz na zewnątrz budynku wykorzystaliśmy wiele naszych flagowych produktów i zastosowaliśmy inteligentne rozwiązania, które przysporzą szkole oszczędności i poprawią komfort uczniów. Obiekt zyskał oświetlenie, którego natężenie zmienia się w zależności od ilości światła dostarczanego z zewnątrz. W budynku hali zamontowaliśmy oprawy QUEST PLUS LED HB ze sterowaniem DALI. W przynależnych do niej salach dydaktyczno-wykładowych zastosowaliśmy z kolei lampy Smart LED Evo i Dione LED z czujnikami ruchu RCR. Dzięki temu oświetlenie będzie dostosowywać się do natężenia ruchu. To bardzo proekologiczne rozwiązanie, które zapewni szkole dodatkowe oszczędności.  W realizacji wykorzystaliśmy także wiele naszych produktów m.in.  Industry IP66 LED, Terra 2, Compact LED Evo i Vespo LED, QUEST PLUS LED, Nectra Lite LED, Mimo LED, Tytan LED i DOT CSC.  Niektóre z nich zostały specjalne dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora.

Oświetlenie ledowe daje nie tylko ogromne korzyści związane z oszczędnością energii elektrycznej i zmniejszeniem kosztów eksploatacji. Zapewnia także większy komfort przebywania w pomieszczeniach przy sztucznym świetle, pozytywnie wpływając na nastrój i koncentrację. Nowoczesne oprawy pomagają też chronić wzrok uczniów ze względu na minimalizowanie efektu olśnienia. Z kolei inteligentne systemy zarządzania dostosowują oświetlenie do biorytmu człowieka i aktualnie panujących warunków – pory dnia, roku czy ilości naturalnego światła. Odpowiednio dobrane oświetlenie ma ogromny wpływ na poprawę:

  • koncentracji,
  • efektywności,
  • produktywności.

Rozwiązania te są coraz powszechniej wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, także w nowoczesnych placówkach edukacyjnych jak I LO w Gliwicach.

Obserwuj nas na:

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.