Lampy UV-C – skuteczna broń w walce z wszelkimi bakteriami i wirusami

Lampy wykorzystujące światło ultrafioletowe mogą być skuteczną bronią w szybkiej walce z wszelkimi bakteriami i wirusami m.in. Ebola, Wąglik, Dżuma czy Koronawirus.

Technologia UV-C jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Lampy wykorzystujące światło UV-C (m.in. UV-C STERILON) stały się bardzo popularne podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Ich skuteczność w dezynfekcji przyczyniła się do wszechstronnego zastosowania. Używa się ich już nie tylko w placówkach medycznych, obiektach użyteczności publicznej, powierzchniach handlowych czy usługowych, ale także w firmach produkcyjnych, biurowcach, a nawet prywatnych domach.

Używana już od wielu lat technologia UV-C ma bardzo szerokie zastosowanie w kontekście dezynfekcji powierzchni i powietrza. Według przeprowadzonych badań światło ultrafioletowe niszczy lub dezaktywuje wszelkie wirusy, bakterie, zarodniki bakterii i pleśni oraz grzyby. Uszkadzając łańcuchy DNA, RNA prowadzi do ich rozpadu. Po naświetlaniu promieniami UV-C, DNA mikroorganizmów nie może się już replikować.

Lena Lighting realizacja sterilon flow max

Światło ultrafioletowe jest także skuteczne w przypadku zagrożenia bronią biologiczną, która wykorzystuje bojowe środki biologiczne. Zaliczamy do nich patogenne bakterie, wirusy grzyby i inne organizmy żywe.

W przypadku takiego zagrożenia technologia UV-C jest niezwykle pomocna. Pozwala ona na szybką dezynfekcję i może istotnie wspierać proces usunięcia czynnika biologicznego z pomieszczeń, co jest jedną z kluczowych kwestii w procedurze obronnej. Najgroźniejsze patogeny charakteryzują się bowiem wysoką zjadliwością i śmiertelnością oraz niezwykle szybko rozprzestrzeniają się miedzy ludźmi. Natychmiastowa eliminacja patogenów pozwala znacząco ograniczyć możliwości wywołania paniki i poważnych skutków społecznych. Szybka technologia dezynfekcji z użyciem lamp UV-C jest w takich przypadkach nieoceniona.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.