Kasetony LED - użycie i zalety

Dobre oświetlenie jest konieczne do komfortowego funkcjonowania po zmroku. Często dotyczy ono też powierzchni bez dostępu do światła naturalnego. Chodzi zarówno o poszczególne części domu i mieszkania, ale też biura czy placówki medycznej. Ciekawym rozwiązaniem pod względem energooszczędności oraz estetyki są kasetony LED sufitowe.

Bardzo często w biurach i innych placówkach można spotkać tzw. sufity modułowe. Stworzone są z kwadratowych płyt, najczęściej wykonanych ze styropianu. Owe płyty posiadają zwykle rozmiar 60 x 60 cm (ewentualnie 30 x 30 cm). Kasetony LED na sufit mają podobne wymiary, a więc w tym przypadku bardzo prosto się je montuje. Dzięki temu zyska się nie tylko na czasie, ale również estetyce. Sufit będzie wyglądał niczym jednokolorowa szachownica, przy czym poszczególne pola będą świeciły. Kasetony LED są także często stosowane w przypadku sufitów podwieszanych gipsowymi płytami.

Kasetony LED są często stosowane jako dodatkowe lub główne światło. Stanowią doskonałą alternatywę dla nadal popularnych opraw rastrowych. Opisywane produkty posiadają znacznie bardziej estetyczny design. Zazwyczaj z zewnętrznej strony posiadają mleczną płytę, dzięki której emitowane światło jest równomierne. Tego rodzaju panele potrafią wyprodukować stosunkowo sporo światła, dzięki czemu stosuje się je nie tylko w biurach, ale też w przemyśle, laboratoriach i domach.

Lena Lighting laboratorium

Produkty te można podzielić na dwie zasadnicze kategorie – kasetony natynkowe i kasetony podtynkowe. Wiąże się to z faktem wystawania ponad poziom sufitu. Modele podtynkowe zazwyczaj nie wystają w ogóle. Oczywiście, w przypadku sufitów modułowych możliwe jest uzyskanie podobnego efektu z kasetonami natynkowymi, jednak przy zwyczajnym, gipsowym suficie podwieszanym może to już być niemożliwe. Firma Lena Lighting posiada wiele kasetonów w swojej ofercie, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Na szczególną uwagę zasługują kasetony natynkowe COMPACT LED EVO N IP65. Te modele posiadają bardzo dobry współczynnik oddawania barw, a także wysoką skuteczność świetlną, dzięki czemu stosuje się je nierzadko w przemyśle, a także pomieszczeniach medycznych i laboratoryjnych. Ze względu na budowę, łatwo jest przeprowadzić modernizację starego, energochłonnego systemu oświetleniowego na nowy i oszczędny.

Kasetony podtynkowe TRIPACT LED P to propozycje zyskujące szczególne uznanie wśród estetów. Posiadają nietuzinkowy, delikatnie pofałdowany wygląd. Wspomniany design sprawia, że model ten jest często wykorzystywany w celu dekoracyjnym. Nadal jednak wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami, a więc świetnie sprawdzi się np. w domach lub biurach.

Wszystkie oferowane przez naszą firmę kasetony LED na sufit nie męczą oczu, ale zapewniają pełen komfort podczas pracy itd. Jest to związane z neutralną temperaturą barwową, która zbliżona jest do światła dziennego. Dzięki temu nawet sytuacje wymagające wysokiego skupienia wzroku nie wiążą się z dyskomfortem.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.