Hermetyk

Lampy hermetyczne to produkty stosowane w szczególności w oświetleniu przemysłowym. Ich budowa ma za zadanie zapewnić nie tylko kompleksowe doświetlenie wybranej części obiektu, ale także gwarantować bezpieczeństwo znajdującym się w niej osobom. Określana również jako „hermetyk” oprawa świetlna tego rodzaju została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby chronić znajdujące się w niej podzespoły elektryczne przed niesprzyjającymi czynnikami panującymi w jej otoczeniu. Stopień szczelności opraw hermetycznych wynosi minimum IP65. Główny nacisk kładzie się tu na bezawaryjną pracę w warunkach dużej wilgotności oraz zapylenia.

Lampy typu hermetyk stosuje się głównie w inwestycjach i obiektach:

  • przemysłowych (np. zakłady produkcyjne oraz różnego rodzaju laboratoria),
  • przeznaczonych na parkingi (chodzi tu nie tylko o obiekty wielopoziomowe, ale także o wyposażenie parkingów podziemnych),
  • pełniących funkcję magazynów, czy terminali transportowych,
  • sportowych (chodzi tu w szczególności o stadiony),
  • otwarte i zamknięte przejścia podziemne.

Oprawy hermetyczne to doskonałe oświetlenie techniczne. Wybierając odpowiedniego producenta, można zaprojektować dzięki nim wydajny i jednocześnie energooszczędny system oświetleniowy – również dla obiektów komercyjnych. Wiele z modeli posiada także nowoczesne rozwiązania, które wykorzystują zarówno potencjał technologii LED, jak i poprawiają rozkład światła i bilans jego temperatury. Lampy typu hermetyk to konstrukcje wytrzymałe i posiadające podwyższone standardy ochrony przed porażeniem.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.