Jaka lampa do garażu?

Garaż służy nie tylko do zaparkowania samochodu czy wykonywania drobnych napraw, jest także miejscem przechowywania i składowania najróżniejszych przedmiotów. Przestrzeń ta nie tylko chroni auto przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale także służy do codziennych aktywności. Warto, więc dobrze przemyśleć, jakie wybrać oświetlenie do garażu.


Garaż to przestrzeń służąca do parkowania samochodu, wykonywania drobnych prac naprawczych czy pielęgnacyjnych auta, można w niej również przechowywać rowery, domowe zaprawy czy nienoszone ubrania. Dlatego dobranie odpowiednich lamp garażowych jest tak ważne. Pozwolą one nie tylko na komfortowe i bezpieczne wykonywanie w nim zadań, ale także na wykorzystanie potencjału pomieszczenia.

Lena Lighting garaż w nocy

Lampy LED do garażu

Do niedawna dużą popularnością cieszyły się świetlówki. Do ich wad można zaliczyć wysokie wydatki eksploatacyjne, są podatne na zmiany napięcia, wysoką emisyjność ciepła oraz wykorzystują szkodliwe dla zdrowia substancje. W ten sposób oświetlenie LED wyparło tradycyjne źródła światła.

Technologia LED przyczynia się nie tylko do pracy w komfortowych warunkach, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Wykazuje brak podatności na zmianę temperatury, nie daje efektu migotania, jest energooszczędna i trwała, nie potrzebuje dodatkowego czasu na uzyskanie pełnej mocy świecenia. Oprawy ledowe są przyjazne dla środowiska naturalnego i zmniejszają rachunki za energię elektryczną oraz koszty eksploatacyjne. Barwa oświetlenia nie zmienia się pod wpływem zmiany natężenia napięcia.

Przy wyborze oświetlenia LED do garażu nie można zapomnieć o wyborze jego barwy światła, ma ona wpływ na wierność oddawania kolorów oraz samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. W garażu najlepiej zastosować barwę zimną lub neutralną. Światło zimne pobudza oraz pomaga w koncentracji, sprawdzi się przy pracach wymagających skupienia. Światło neutralne warto wykorzystać do oświetlenia głównego w garażu, jego barwa jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego.

Jakie wybrać oświetlenie do garażu?

Oświetlenie LED do garażu obejmuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne oprawy. Ich dobór zależny jest od funkcji, jakie mają spełniać w pomieszczeniu. Gdy garaż ma pełnić rolę miejsca do parkowania, nie warto inwestować w mocne światło. W zupełności wystarczy zakupić dodatkowe oświetlenie np. przenośne lampy LED do garażu, które w przypadku drobnych aktywności, posłużą jako oświetlenie dopełniające. Jeśli garaż pełni również funkcję warsztatu, światło powinno w nim zostać zamontowane równomiernie i świecić na tyle mocno, aby można było dokonać nawet najbardziej szczegółowych zadań, bez dodatkowego oświetlenia.

Jako lamp warsztatowych można użyć lamp sufitowych, zwieszanych lub natynkowych. Największa popularnością cieszą się oprawy liniowe LED, dające możliwość regulacji mocy i barwy światła oraz szybkiej wymiany w przypadku zużycia. Warsztat to miejsce, które bardzo często cechuje duża wilgotność oraz zapylenie. Dlatego warto zainwestować w hermetyczne lampy, wyróżniające się wysoką szczelnością oraz wytrzymałością, także na uszkodzenia mechaniczne.

Oprawy liniowe zwieszane są najchętniej wykorzystywanymi lampami garażowymi, pozwalają na łączenie opraw i tworzenie długich ciągów, które można dostosować do funkcji oraz kubatury garażu.

Lampy garażowe sufitowe zwieszane mogą nie wystarczyć do oświetlenia całej powierzchni pomieszczenia. Jako dodatkowe źródło światła warto zainwestować w oprawy natynkowe, które wzmocnią oświetlenie główne, a kąt padania wiązki światła pozwoli na dotarcie do skrajnych miejsc.

Równie dużą popularnością cieszą się lampy hermetyczne, odporne na pył, wilgotność i uszkodzenia mechaniczne. Wysoko szczelna lampa sprawdza się jako oświetlenie zewnętrzne, gdzie zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają na jakość jej światła. Do tego zestawu warto dodać czujnik ruchu, który pozwoli na optymalne wykorzystanie oświetlenia.

Jako lampy LED do garażu świetnie sprawdzą się naświetlacze, które mogą stanowić zamiennik dla tradycyjnych halogenów. Głównym założeniem przy projektowaniu oraz konstrukcji tych opraw była ich trwałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne czy mechaniczne uderzenia.

Lena Lighting osoba pracujaca w nocy

Zamiennikiem dla tradycyjnych halogenów są naświetlacze, które świetnie sprawdzą się jako lampy LED do garażu. Chociaż pod względem wyglądu są one do siebie podobne, to w kwestii zużycia energii oraz mocy świetlnej działanie ledów jest znacznie korzystniejsze.

MAGNUM BATTERY od Lena Lighting zapewnia równomierne i stabilne oświetlenie kierunkowe, które pozwoli doświetlić każdy zakamarek garażu. Oprawa wykonana jest z wytrzymałego materiału i występuje w kilku wersjach. Lampa wyposażona jest w 4-stopniową regulację strumienia świetlnego. Dodatkowo, istnieje możliwość zamontowania lampy na specjalnym statywie, co pozwoli na zwiększenie zakresu oraz komfortu użytkowania. Zestaw może zawierać ładowarkę oraz pojemny i wytrzymały akumulator, który starczy na ponad 37 godzin pracy, a kompaktowa konstrukcja pozwala na wygodny transport.

Oświetlenie garażowe od Lena Lighting

W swojej ofercie Lena Lighting posiada szeroki wybór opraw garażowych. Znajdziemy tutaj zarówno lampy liniowe, jak i hermetyczne czy natynkowe. Dostępne są w kilku wariantach, klient ma możliwość wyboru strumienia świetlnego, mocy, kąta świecenia czy temperatury barwowej, tak aby produkt był jak najlepiej dostosowany do funkcji, jaką ma pełnić garaż. Oprawy te cechują się wysoką szczelnością oraz trwałością na działanie niepożądanych czynników. Warto rozważyć również dobór czujnika ruchu, który ułatwi funkcjonowanie na zewnątrz i wewnątrz garażu oraz zmniejszy koszty za energię elektryczną.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.