Oprawy LED typu downlight – co to takiego?

Oprawy downlight są świetną alternatywą dla klasycznych źródeł światła. Stożkowy strumień światła sprawdzi się zarówno w przestrzeniach handlowych czy biurowych, jak i wnętrzach naszych mieszkań. Aby w pełni wykorzystać potencjał tych lamp, warto wykorzystać żarówki ledowe, które cechuje wysoka energooszczędność oraz wytrzymałość.

Downlight, czyli tzw. oczka sufitowe

Oprawy downlight LED wykonane są z trwałych, wysokiej jakości materiałów. Łatwo montują się na powierzchniach płaskich, nie wystają poza sufit, ścianę czy podłogę. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno przy oświetleniu korytarzy, jak i niewielkich pomieszczeń. Idealnie prezentuje się także przy podwieszanych sufitach. Wiązka światła z oprawy downlight rozkłada się równomiernie, stożkowo, dzięki temu nie tworzy żadnych półcieni. Oprawy downlight LED występują w różnych kolorach, aby jak najlepiej dopasować się do wnętrza. Są odporne na warunki pogodowe, przeciążenia oraz zwarcia.

Gdzie warto je wykorzystać?

Dzięki oprawom downlight pomieszczenia nabierają przytulnego nastroju i sprawiają wrażenie przestronnych. Głównie stosowane są przy oświetleniu handlowym, biurowym czy sanitarnym, tam, gdzie źródło światła zużywane jest przez większość doby.

Lena Lighting realizacja salon samochodowy

Jednak coraz częściej możemy zauważyć je również we wnętrzach naszych mieszkań. W prywatnych domach zyskują niepowtarzalny styl, przywodzący na myśl skandynawski minimalizm.

Oprawy downlight LED od Lena Lighting cechują się dużą wytrzymałością oraz najwyższej klasy technologią oświetleniową. Pozwala to na obniżenie zużycia energii, kosztów utrzymania oraz wymiany opraw. Dodatkowo, oświetlenie to wyróżnia się estetyką wykonania oraz przykuwającym uwagę wzornictwem.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.