Co migocze w oświetleniu?
Jeśli lampa LED nie świeci stale jasno, ale od czasu do czasu zmienia jasność, nazywa się to migotaniem. Co powoduje migotanie diod LED? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to dobrze trafiłeś!
Miganie za pomocą ściemniacza LED?
Stosunkowo często zdarza się, że lampy LED migoczą podczas przyciemniania. Ważne: Nie wszystkie lampy LED można ściemniać. Bardzo często migające światła oznaczają, że masz nieściemnialną żarówkę LED podłączoną do ściemniacza.
Nie używaj ściemniacza używanego do lamp halogenowych. Dlaczego? Trzeba mieć świadomość, że ściemniacze do lamp halogenowych mają stosunkowo dużą moc minimalną. Ta minimalna moc jest znacznie wyższa niż moc lampy LED. Jeśli chcesz odpowiednio przyciemnić oświetlenie LED, powinieneś zastosować specjalny ściemniacz LED. W ten sposób można uniknąć migotania.
Zmiany w zasilaniu
Dlaczego diody LED migają? Różne zmiany w zasilaniu mogą również powodować ten problem. Należy podkreślić, że nowoczesne lampy LED są bardzo wrażliwe na zmiany napięcia zasilania. W tym przypadku lampy nie migają stale. Twoja lampa LED może migotać, np. B. jeśli w tym samym czasie włączone zostanie ciężkie urządzenie (pralka, lodówka itp.). W takim przypadku diody LED migają tylko po włączeniu pralki lub zmywarki. Problem ten w rzeczywistości nie jest duży. Czy nadal chcesz to naprawić? Jeśli tak, warto przełączyć ciężkie urządzenia w swoim domu na inną grupę mocy niż oświetlenie LED.
Wadliwe lampy
Zmiany w zasilaniu lub nieprawidłowy ściemniacz nie zawsze powodują migotanie diod LED. Czasami migoczące światła są uszkodzone! Czy masz żarówkę LED, która działała dobrze, ale ostatnio zaczęła migotać? Prawdopodobnie Twój sterownik jest uszkodzony. Czasami uszkodzenie sterownika następuje w przypadku przegrzania lampy LED. Jeśli jest to lampa z zewnętrznym sterownikiem, jej wymiana nie jest szczególnie skomplikowana. Jeśli Twoja uszkodzona lampa LED jest wyposażona w wewnętrzny sterownik, niestety nie ma możliwości jej naprawy.