Oświetlenie wnętrz – jak dobrać odpowiednie lampy?

Ważnym elementem aranżacji wnętrz jest oświetlenie wewnętrzne.

Jego zadanie jednak nie ogranicza się jedynie do kwestii funkcjonalnych, za które odpowiada oświetlenie główne. Niekiedy projektanci wnętrz chcą szczególnie wyróżnić w pomieszczeniu niektóre przedmioty i miejsca oraz ukryć pewne mankamenty. Dodatkowo czasami decydują się na zmianę optyczną kubatury wnętrza oraz konkretną kreację jego nastroju. Realizację tego celu umożliwia wysokiej jakości oświetlenie akcentujące.

Oświetlenie akcentujące – szansa na nadanie pomieszczeniu nowego charakteru

Głównym zadaniem oświetlenia akcentującego jest podkreślenie konkretnych składowych wystroju wnętrza mebli czy obrazów oraz elementów architektonicznych takich jak schodów, łuków czy wnęki. Światło w subtelny sposób uwidacznia przedmioty, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę, a z drugiej strony pozwala oderwać wzrok od miejsc, których nie chcemy uwypuklać. Równomiernie rozmieszczone oświetlenie wewnętrzne sprawia, że przestrzeń wydaje nam się większa. Oświetlenie akcentujące może także wizualnie podnieść lub obniżyć ścianę – wszystko zależy od ustawienia opraw i strumienia świetlnego.

Zastosowanie opraw akcentujących warto zaplanować już na etapie aranżacji wnętrza lub powstawania projektu.Poprawią one nie tylko funkcjonalność miejsca, ale również jego estetykę, stanowiąc przy tym efektowne dopełnienie oświetlenia głównego.

Oświetlenie wnętrz o charakterze akcentującym tworzy się zazwyczaj przy użyciu światła białego. Jego barwa zależna jest od miejsca, w którym ma się znajdować oraz celu samego oświetlenia.

Chłodne światło świetnie sprawdzi się do podkreślenia obrazów, fotografii i zdobień, ponieważ oddaje ono naturalną kolorystykę dzieła.

W sypialni czy salonie sprawdzi się barwa ciepła, która nada w ten sposób przestrzeni przytulnego charakteru. 

Warto przemyśleć również wykorzystanie kolorowego światła, które będzie miało charakter dekoracyjny – w klasycznych, stonowanych wnętrzach przełamie ono zastany styl.

Lena Lighting  oswietlenie muzeum

Sięgnij po fachowo zaprojektowane oświetlenie wewnętrzne

Polski producent oświetlenia Lena Lighting oferuje różnorodne produkty wysokiej jakości, wśród których znajdują się m.in. doskonałe oprawy akcentujące i plafony. Oświetlenie akcentujące od Lena Lighting to proste w swojej formie, ale niezawodne lampy, dostępne również w formie systemów szynowych.

Oferujemy znakomite projektory LED, które można dostosować do potrzeb klienta oraz funkcji pomieszczenia lub budynku. Cechuje je mocne, rozproszone światło, a na życzenie użytkownika można dobrać również dowolnie wybrane efekty świetlne. Sprawdzą się nie tylko w sklepach, prywatnych wnętrzach, ale również na elewacjach czy w parkach. Charakteryzują się one odpornością na pył oraz wilgoć, a ze względu na to, że wykonujemy je z trwałych materiałów, to skutecznie chronią przed mechanicznymi uszkodzeniami. Oprawy LED będące dziełem naszej firmy to również synonim energooszczędności. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Lena Lighting S.A.